Futbol

Ve Diego Ribas imzayı attı

12 Temmuz 2014 Cumartesi 18:55 - Son Güncelleme 12 Temmuz 2014 Cumartesi 23:38

Diego Ribas, kendisini Fenerbahçe'ye bağlayan sözleşmeye imza attı.

Brezilyalı yıldız oyuncu Diego Ribas, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde düzenlenen törenle kendisini sarı-lacivertli kulübe bağlayan 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de katıldığı imza törenini çok sayıda basın mensubu takip etti.

Yıldırım'ın açıklamaları

İlk olarak söz alan Başkan Aziz Yıldırım, "Bugün gerçekleştirdiğimiz Diego Ribası’ın imza töreni için bir araya geldik. Diego Ribas ile daha önceki yıllarda da ilgileniyorduk. 2009 yılında da ailesi burada benimle de görüştü. O günkü şartlarda maliyetin yüksek olmasından dolayı transfer gerçekleşmedi. 5 yıl sonra bugün burada. Ribası’ı anlatmaya gerek yok. Bütün dünya onu biliyor. Fenerbahçe güçlü ve kuvvetli bir takım ve bu takıma yeni bir isim katılıyor. Takıma katkı yapacağını umuyoruz. Fenerbahçe’ye ve Türk sporuna hayırlı uğurlu olsun. Uzun yıllar kulübümüze hizmet eder. Hoş geldin Diego" dedi.

   Diego Ribas

Hakkı Yılmaz'ın açıklamaları

Kulüp CEO’su Hasan Hakkı Yılmaz da, "Kariyerli ve yetenekli oyuncunun aramıza katılması memnuniyet verici. Çok büyük ve çok uluslu bir aileyiz. Takımımızda 4 kıtadan 11 değişik ülke vatandaşı oynuyor. Farklı kültürleri de bir araya getiren yapıya sahibiz. Diego uyum sürecini çabuk geride bırakacak. 4 yıldıza da katkı yapacağında büyük memnuniyet duyuyorum" diye konuştu.

Diego Ribas'ın açıklamaları

Kendisi için kullanılan sözlerden dolayı Aziz Yıldırım ve Hasan Hakkı Yılmaz’a teşekkür eden Diego Ribas, "Çok teşekkürler. Bu sözler beni gururlandırdı. Fenerbahçe ile daha önce görüşmelerimiz olmuştu ama transferim bu sezon gerçekleşti. Sonunda buradayım. Tanrıya şükürler olsun ki bu büyük camiada olduğum için de mutlu ve gururluyum" ifadeleri kullandı.

Alex için ne dedi?

"Tabii ki de Alex kaliteli ve büyük bir oyuncu. Burada da çok güzel bir geçmişi oldu ama karşılaştırmaya gelirsek karşılaştırma yapmak doğru olmaz. Ben de Fenerbahçe için elimden geleni yapacağım. İkimiz de farklı karakterlerde oyuncularız. Bu yüzden kıyaslama yapmak doğru olmaz." 

İmzaların ardından Aziz Yıldırım ile Diego Ribas 10 numaralı forma ile objektiflere poz verdi.

aziz yıldırım

Sıradaki Haber
T.Konyaspor'da ayrılık
Yükleniyor lütfen bekleyiniz