Futbol

Ali Koç: Gökhan Gönül ayrılınca içim parçalanmıştı

28 Ekim 2020 Çarşamba 18:36 - Son Güncelleme 28 Ekim 2020 Çarşamba 18:52  |  Kaynak : AA

Gökhan Gönül'e kaptanlığın yakıştığını belirten Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Gökhan buradan ayrılınca benim içim parçalanmıştı. Gökhan Gönül'ün aldığı parayı oynadığı seneye bölerseniz en az ücret alan futbolculardan biri çıkar" dedi.

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun sportif direktör olarak açıklandığı basın toplantısına katılan sarı-lacivertli ekibin başkanı Ali Koç, futbol branşını eski futbolcuları Erol Bulut ve Emre Belözoğlu'na emanet ettikleri için mutlu olduklarını belirtti.

"Hocamız inşallah nice şampiyonluklar daha tadacaktır"

Erol Bulut'un Fenerbahçe'de kariyer zirvesine ulaşacağına inandığının altını çizen başkan Koç, şunları anlattı:

"Erol hoca inşallah yıllar boyu bu camiaya, bu kulübe hizmet edecek çalıştıkça üzerine koyacak. İki tarafın birbirini istediği, hedef ve hayallerinin uyuştuğu bir ortam gördük, konuştuk. İlkeleri benimle çok uyuştu. Son derece kolay bir anlaşma sürecini beraber yaşadık. Bu formayla şampiyonluğu tecrübe eden hocamız inşallah nice şampiyonluklar daha tadacaktır. 'Yönetim ve Emre Belözoğlu her şeyi yaptı başarısızlık Erol hocanın olur' algısı kesinlikle yanlış. Takım olmamızda hepimizin çorbada tuzu olmalı. Hocam istediği kadar iyi olursa biz maaşları ödemezsek her şey olumsuz gerçekleşir. Samandıra'da o iklimi oluşturmazsak başarı gelemez. Başarı yoksa sorumluluk yönetimimizindir. Hocam buraya kendi ekibini getirdi. Ekibi içinde iletişimci kaleci antrenörü, performans hocası var. Bizim ekiple hocanın ekibi nasıl kaynaşacak diye merak ediyordum. Kulübün kurumsal hafızası olmalı gelen giden hocayla baştan aşağı sistem değişmemeli diyordum şu an en mutlu olduğum durumlardan birisi hocamızın ekibiyle mevcut ekibin çok iyi anlaşmış olması. Karakteri yüksek üç adam burada oturuyor. Bu 3 insanın birbirini tamamlaması çok önemli. Hocamdan ricam var. Hocama 'hoş geldin' diyorum. Bizim parçamızsın çok mutluyuz. İyi ki beklemiş, sabretmişiz. Yolun açık olsun şansın bol olsun."

"Başkan olduğumdan beri büyük travmalar yaşadık"

Başkan olduğu dönemden beri büyük travmalar yaşadıklarını bu yüzden temkinli konuşmak istediklerini belirten Koç, şöyle konuştu:

"Pozitif bakmamı sağlayan 2 faktör var. Emre, Erol hoca ve oyuncuların gözünde gördüğüm ışık. Onlarda gördüğüm pozitif hava ve reaksiyonlar beni çok ümitlendiriyor. Maça gelince de etrafımda futbol takip eden insanların duygu ve düşünceleri çok daha umutlu bakmama sebebiyet veriyor. Gurur duyacağımız Fenerbahçe, sadece şampiyon olmak değil. Sportif başarısıyla Türk sporuna kattıklarıyla, dürüstlüğüyle çocuklara örnek olacak bir Fenerbahçe'den bahsediyorduk. Bunların bir kısmı zaten oluyor. Tüm branşlarda şampiyon olun futbolda olmayınca hakettiği değeri görmüyor. Doğru yoldayız. Tam istediğimiz süreyi alacak mıyız bilmiyoruz ama doğru yoldayız."

 "Aday olmaya niyetli kim varsa aday olsun"

Ali Koç, bir soru üzerine, şu an seçimi düşünmediğini vurgulayarak, "Tek amacımız hedeflere ulaşmak. Seçimlere ne kadar süre kalırsa kalsın aday çıkarsa çıksın Fenerbahçe için akıl akıldan üstündür. Aday olmaya niyetli kim varsa aday olması gerektiğini düşünüyorum. Evet 6 sene gerekiyor bazı işleri yapabilmemiz için." ifadelerini kullandı.

"Gökhan Gönül buradan ayrılınca benim içim parçalanmıştı"

Başka bir soru üzerine Koç, Gökhan Gönül'e kaptanlığın yakıştığını aktararak, şunları kaydetti:

"Gökhan Gönül buradan ayrılınca benim içim parçalanmıştı. Gökhan Gönül'ün aldığı parayı oynadığı seneye bölerseniz en az ücret alan futbolculardan biri çıkar. Bizden ayrılış şekli paradan dolayı ayrılıyormuş algısının oluşturulması benim içimi çok acıtmıştı. Aklımda Gökhan'ın buraya geleceği yoktu. Ben her tepkiyi alma pahasına seçim zamanı Gökhan ile ilgili düşüncelerimi iletmiştim. O forma ona yakışıyor. Kaptanımız olmak da ona yakışıyor. Benim başkanlığımda dönmüş olması da beni memun ediyor."

Sıradaki Haber
"Bu ligde her maç zor"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz