6
Temmuz 2020
Pazartesi
Futbol

Altyapı sporcularına iletişim eğitimi

22 Kasım 2019 Cuma 14:42 - Son Güncelleme 22 Kasım 2019 Cuma 19:12

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu TFF Gelişim Liglerinde “Sporda Şiddetsiz İletişim” konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi olan 'Rakibine Jest Yap' kapsamında 'Şiddetsiz İletişim Eğitim' konu başlığı altında Fenerbahçe Spor Kulübü amatör şubelerindeki altyapı sporcu, antrenör ve idarecilerin katıldığı seminer Ülker Stadyumu Maraton Tribünü’nde gerçekleştirildi.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya, Futbol Akademisi Genel Koordinatörü Serdar Dayat ve Voleybol Şubesi İdari Menajeri Abdullah Paşaoğlu’nun da katıldığı organizasyonda Fenerbahçe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Baban da, “İstanbul TFF Gelişim Liglerinde sporda şiddetsiz iletişim” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Futbol ve Nefret Söylemi, Futbol ve Şiddet İlişkisi, Fair-Play / Dürüst Oyun Anlayışı, Empati ile Anlamak… gibi konu başlıklarının konuşulduğu panelde, Doç. Dr. Ece Baban şiddetsiz iletişimin spor alanındaki önemine dikkat çekti. Şiddetsiz İletişimi, evrensel insan duyguları ve ihtiyaçları üzerinden geliştirilen ve karşılıklı bağımlılık, empati ve birlik bilincine uzanan bir süreç dili olarak tanımlayan Fenerbahçe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Baban, daha sonra sporcularımız tarafından yöneltilen soruları yanıtladı.

Bir saat kadar süren seminer, tüm amatör şubelerden sporcuların da yer aldığı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Beşiktaş'ın Konyaspor maçı kamp kadrosu belli oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz