19
Ekim 2020
Pazartesi
Futbol

Beşiktaş'tan "koronavirüs testi" açıklaması

19 Eylül 2020 Cumartesi 19:07 - Son Güncelleme 19 Eylül 2020 Cumartesi 19:09  |  Kaynak : İHA

Beşiktaş Kulübü, Fraport TAV Antalyaspor kafilesinin yeniden testten geçirilmesi talebinin TFF tarafından uygun görülmemesi üzerine bir açıklama yaptı.

Beşiktaş Kulübü, Antalyaspor kafilesinin yeniden koronavirüs testinden geçirilmesiyle ilgili yapılan başvurunun reddedilmesi hakkında açıklamada bulundu. "Talebimiz anlam veremediğimiz şekilde kabul görmemiştir" denilen açıklamada hafta içinde oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasına da vurgu yapıldı. 

Siyah-beyazlı kulübün yaptığı açıklama şu şekilde: 

"Futbol A Takımımızın Süper Lig’in 2. haftasında Vodafone Park’ta ağırlayacağı Fraport Tav Antalyaspor’un çok sayıda futbolcusu ile teknik ve idari heyet üyesinin Covid-19 pozitif olduğu yönünde basın ve sosyal medyada yer alan iddialar; sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden olmuştur. 

Fraport Tav Antalyaspor tarafından dün gece yapılan açıklamada, basın ve sosyal medyada yer alan iddiaların aksine, bir futbolcu ve bir personelde Covid-19 bulgusuna rastlandığı ifade edilmesi tarafımızı bir nebze rahatlatmış olsa da Futbol A Takımımızın sağlığını korumak, camiamızın ve taraftarlarımızın endişelerini gidermek için son bir test yapılması tarafımızca zaruri görülmüştür. 

Türkiye Futbol Federasyonu’na da ilettiğimiz üzere, Fraport Tav Antalyaspor’un İstanbul’da bulunan kafilesine Covid-19 tanı testi yapılması talebimiz, anlam veremediğimiz bir şekilde uygun görülmemiş ve Futbol A Takımımız, talebimiz olan test yapılmadan Fraport Tav Antalyaspor ile karşılaşmak durumunda kalmıştır.
Hal böyle iken; Fraport Tav Antalyaspor maçının akabinde UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu müsabakasında Portekiz temcilcisi Rio Ave ile karşılaşacak olan Futbol A Takımımızda, hafta içi yapılacak rutin Covid-19 tanı testinde bir tane bile pozitif bulguya rastlanılmaması en büyük temennimizdir."

 

Sıradaki Haber
Dorukhan Toköz 349 gün sonra 11'de
Yükleniyor lütfen bekleyiniz