8
Temmuz 2020
Çarşamba
Futbol

''Bir lirayı bile bırakmayacağız''

27 Mayıs 2014 Salı 09:09 - Son Güncelleme 27 Mayıs 2014 Salı 09:16

Beşiktaş, Kartal Yuvası'ndaki yolsuzluk nedeniyle harekete geçti...

Beşiktaş, Kartal Yuvası'ndaki yolsuzluk nedeniyle harekete geçti...

Siyah beyazlı kulüp dün resmi sitesinden yaptığı açıklamada Kartal Yuvası Beşiktaş mağazasında yapılan denetim sırasında farkına varılan 458 bin TL’lik açık nedeniyle dönemin mağaza müdürü E.S. hakkında 10 Ekim 2013’te Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Açıklamada şüphelinin kaçma ve delilleri karartma ihtimaline karşılık tutuklanmasının talep edildiği de belirtildi.

Bu açıklamanın ardından konuştuğumuz Beşiktaş’ın Kartal Yuvası’ndan Sorumlu Yöneticisi Emre Kocadağ “Başkan Fikret Orman yolsuzluğun üzerine kararlılıkla gidiyor, o Beşiktaş’ın 1 lirasını dâhi kimsede bırakmaz” dedi.

‘GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI, BENZERİ YAŞANMAZ’

Emre Kocadağ, daha önce basında çıkan haberlere de tepki göstererek, “Biz konuyla alakalı gerekli mercilere açıklamalarda bulunduk. Olayın üstünün örtülmesi söz konusu değil. Hukuki olarak yaptığımız işlemlerin yanında daha sonra bu tarz olayların yaşanmamasına ilişkin gerekli önlemleri alacağız” diye konuştu.

Perakende satışlarında bu tarz yolsuzlukların çokça yaşandığına dikkat çeken Kocadağ, “Biz gerekli sistemimizi kurduk. Depolama anlamında da önlemimizi aldık. Bundan sonra Kartal Yuvaları’nın ismi bu tarz yolsuzluk haberleriyle anılmayacak” ifadesini kullandı.

Kocadağ, 458 bin TL’lik açığın yaklaşık 250 bin liralık kısmının forma, ki bu yaklaşık 2 bin 500 adet formaya denk geliyor. Geri kalan 208 bin TL’lik tutarın ise giyim eşyası ve aksesuar olduğunu belirtti.

NE OLMUŞTU?

Kartal Yuvası’nda geçen ağustos ayı sonunda denetimlerde ortaya çıkan yolsuzlukta mağaza müdürü E.S.’nin alışverişlerinde fiş istemeyen ve ödemeyi nakit yapanları hedef aldığı, ürün barkotlarını 2 kez okutarak kasayı eksiye geçirdiğinin farkına varılmıştı. E.S.’nin mağaza çalışanı bir kadınla işbirliği yaptığı da öğrenilmişti.

HÜRRİYET

Sıradaki Haber
Ersun Yanal, her şeyi anlattı!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz