24
Şubat 2020
Pazartesi
Futbol

"Birçok şeyi değiştirmek zorundayız"

19 Ocak 2020 Pazar 16:46 - Son Güncelleme 19 Ocak 2020 Pazar 16:51

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, devre arası kamp dönemi öncesinde takıma birçok şeyi değiştirmek için katıldığını söyledi.

Kamp döneminde hem oyunda hem de oyuncularda değişiklik yaptıklarını, bu kısa dönemde önemli adımlar attıklarını ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"İki hazırlık maçının ardından, üç gün önce Göztepe ile oynadığımız kupa maçının birçok şeyin başlangıcı olması gerekiyordu. Takım fiziksel ve psikolojik olarak lige tam olarak hazır olmasa da ilk yarıdaki o kırılgan, golü yedikten sonra teslim olan, tepki vermeyen durumu ortadan kaldırdık. Tabii ki ilk golü yedikten ve 10 kişi kaldıktan sonra maalesef takım yine eski hafızasına döndü. Bugün yaşananlar, Antalyaspor'un mevcut durumda oluşuna sebep faktörler. Düzelttiğimiz ve geri döndürdüğümüz birçok özelliğimiz var. Bu durumu iyi değerlendirip, önümüzdeki süreçte oyun ve disiplin anlayışında birçok şeyi değiştirmek zorundayız. Bundan sonraki maçlarda bu teslimiyeti yaşamayacağız. Ligde kalan 16 maçta da tüm mücadelemizi, gücümüzü ortaya koyacağız. Tüm amacımız bu."

Kaynak: AA