Futbol

"Boupendza'nın taban fiyatı 8,5 milyon euro"

25 Şubat 2021 Perşembe 15:00 - Son Güncelleme 25 Şubat 2021 Perşembe 17:03  |  Kaynak : DHA

Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, Boupendza'nın Krasnodar'a transferinin futbolcunun Hatayspor'da oynamak istemesi nedeniyle gerçekleşmediğini açıkladı.

Atakaş Hatayspor'un golcü futbolcusu Aaron Boupendza'nın transferinin gerçekleşmediğini söyleyen kulübün basın sözcüsü Rahmi Vardı, konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi; "Son iki günde, onursal başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş, teknik heyetimiz ve yöneticilerimiz, Aaron Boupendza ile ilgili transfer çalışmasına Krasnodar takımı yetkilileri ile beraber çalıştılar. Transfer çalışmaları neticesinde 8,5 milyon euro'ya Krasnodar takımına Boupendza'nın transfer çalışması bitti. İkinci satıştan yüzde 20 pay alınacaktı ve bu yıl da sezon sonuna kadar Boupendza, kulübümüzde kalacaktı. Bu görüşmeler herhangi bir sıkıntı olmadan bitti. Oyuncumuzla son anda yaptığımız görüşmede, oyuncumuzun Atakaş Hatayspor'da oynamak istediğini beyan edince, bizde hem Atakaş Hatayspor hem de Krasnodar yetkilileri, oyuncumuzun bu tercihini saygıyla karşıladık ve transfer noktalandı. Krasnodar yetkilileri de bu anlayışlarından dolayı teşekkür ettik. Aaron Boupendza, dolayısıyla kulübümüz de kalmaya devam edecek." diye konuştu.

"Taban fiyatımız belli olmuş oldu"

Transfer döneminde Hatay'a gelmek istemeyen yabancı oyuncuların artık Hatay'dan gitmek istemediklerini söyleyen Vardı, "Oyuncumuzun taban fiyatı da belli olmuş oldu, 8,5 milyon euro'yu görmüş olduk. Bundan sonra, Aaron Boupendza'nın transferi burada noktalanmış oldu. Hatayspor'a hizmet etmeye devam edecek. Bu konuda kamuoyunun da gösterdiği ilgiye de çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Aaron Boupendza golleriyle de bundan sonraki dönemde de, daha iyi paralarla Atakaş Hatayspor'a ciddi kazanımlar, kazandırır." dedi.

Sıradaki Haber
Üst kutu 6
Yükleniyor lütfen bekleyiniz