8
Mart 2021
Pazartesi
Futbol

Büyükekşi'den sert Sumudica açıklaması

09 Ocak 2021 Cumartesi 17:37 - Son Güncelleme 09 Ocak 2021 Cumartesi 17:53  |  Kaynak : TRT SPOR

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, teknik direktör Marius Sumudica ile ilgili olarak, "Bizden 1.6 milyon Euro net, primlerle 1.9 milyon Euro istiyor. Bu paraları kim alıyor? Tüm başarıyı kendi üzerine alıyor, bu çok yanlış" dedi.

Gaziantep FK'da Sumudica gerilimi yaşanıyor.

Kırmızı-siyahlı ekibin başkanı Mehmet Büyükekşi, Sumudica'nın yeni sözleşme ve maaşı konusundaki açıklamalarına yanıt verdi.

"Pazarlık yapmanın saygısızlık ile bir alakası yok"

Büyükekşi, şunları şöyledi;

"Hocamızın ücretinde yüzde 10 indirim istedik, doğrudur, pandemi nedeniyle geleceğimizi göremiyoruz. Hocaya 920 bin Euro ödüyoruz, yardımcılarının maaşını kendisi ödüyor, bize maliyeti primlerle 1.2 milyon Euro.

Bizden 1.6 milyon Euro net, primlerle 1.9 milyon Euro istiyor. Bu paraları kim alıyor? Tüm başarıyı kendi üzerine alıyor, bu çok yanlış. Daha sezon bitmeden gelecek sezonu konuşuyor, bu açıklamaları absürd. Hocamıza ve futbolculara hiç borcumuz yok, ödemelerini en düzenli yapan kulüp biziz, gerçekler bunlar. Pazarlık yapmanın saygısızlık ile bir alakası yok.

Bize bir jest yap, indirime git dedik, naklen yayınlarımız çok düştü, yüzde 30 azaldı. Türk futbolu uçuruma gidiyor Sumudica ile yola devam edip etmeyeceğimiz ilerleyen günlerde belli olacak."

Sıradaki Haber
Üst kutu 6
Yükleniyor lütfen bekleyiniz