6
Haziran 2020
Cumartesi
Futbol

Fatih Terim'den 3 kişi hakkında suç duyurusu

03 Nisan 2020 Cuma 15:40 - Son Güncelleme 03 Nisan 2020 Cuma 22:24

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı koronavirüs paylaşımlarına, hakarete varan yorumlar yapıldığı gerekçesiyle 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de de onbinlerce vaka, hayatını kaybeden yüzlerce insan bulunuyor. Ancak tüm bu yaşananlar, sosyal medyadaki nefret diline engel olamıyor.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 25 Mart'ta koronavirüs teşhisiyle hastaneye yatırıldı. Haberi de sosyal medya hesabı üzerinden kendisi duyurdu. Terim'in paylaşımına yurt içi ve yurt dışından binlerce destek ve geçmiş olsun dileği geldi.

Ancak bu paylaşımın altına hakaret ve iftira yağdıranlar da oldu. Fatih Terim, avukatı aracılığıyla 3 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun gerekçesi ise hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek...

Fatih Terim, hastalığı henüz atlatabilmiş değil. Semptomları azaldığı için geçtiğimiz günlerde hastaneden taburcu edilen Terim'in tedavisine evden devam ediliyor.

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Galatasaray'da ekonomik tedbirler yolda
Yükleniyor lütfen bekleyiniz