24
Ocak 2021
Pazar
Futbol

Fenerbahçe'de Perotti ve Kemal Ademi şoku

30 Kasım 2020 Pazartesi 17:50 - Son Güncelleme 30 Kasım 2020 Pazartesi 18:48  |  Kaynak : TRT SPOR, AA

Beşiktaş derbisini kaybeden Fenerbahçe'ye yıldız futbolcularından da kötü haber geldi. Kemal Ademi'de ikinci derecede yırtık tespit edilirken, Perotti'nin ise diz eklem kapsülünde zedelenme ve kaslarda kısmi yırtık belirlendi.

Fenerbahçe Kulübü, Beşiktaş maçında sakatlanan oyuncuların durumuyla ilgili açıklama yayımladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, Kemal Ademi'ye yapılan muayenede ikinci derece yırtık tespit edildiği belirtildi.

Karşılaşmanın 37. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkan Diego Perotti’nin ise yapılan MR görüntülemesi sonucu diz eklem kapsülünde zedelenme ve kaslarda kısmi yırtık tespit edildiği bildirildi.

Açıklamada, iki oyuncunun tedavisine başlandığı ifade edilirken, maçta bileğine darbe alan Mauricio Lemos’ta kırığa rastlanmadığı aktarıldı.

Sarı-lacivertli ekipten "Sağlık Raporu Bilgilendirme" başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

"Beşiktaş maçında bileğine ağır bir darbe alan futbolcumuz Mauricio Lemos’un Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan radyolojik X-ray görüntülemesinde kırık tespit edilmemiştir. Oyuncumuz Kemal Ademi’nin Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan muayenesinde ikinci derece yırtık tespit edilmiştir, tedavisine başlanmıştır. Futbolcularımızdan Diego Perotti’nin Acıbadem Kadıköy Hastanesi’nde çekilen MR’ı sonucu diz ekleminin arka dış kapsülünde cilt, cilt altı dokularda ve zarlarda yırtılma, diz eklem kapsülünde zedelenme ve kaslarda kısmi yırtık tespit edilmiş, oyuncumuzun tedavisine başlanmıştır." 

Sıradaki Haber
Ankaragücü'nde koronavirüs bulgusu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz