• BTC:
  • ETH:
  • LTC:
  • XRP:
  • SOL:
  • EXEN:
AL/SAT
Futbol

Fenerbahçe'den CAS açıklaması

17 Mart 2019 Pazar 00:14 - Son Güncelleme 17 Mart 2019 Pazar 00:17

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor'un Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) yaptığı başvuru ile ilgili bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe Kulübü'nden Trabzonspor'un Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) yaptığı başvuru ile ilgili açıklama geldi.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Trabzonspor Kulübünün FIFA’ya yapılan başvurunun reddedilmesi sonrası, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı itiraza ilişkin duruşma, dün İsviçre’nin Lozan kentinde gerçekleşti. Trabzonspor’un FIFA’ya ve buna bağlı olarak CAS’a başvuru yapma hakkı olup olmadığı ve başvuru usullerine uyup uymadığının incelenmesi amacıyla gerçekleşen duruşma süresince hem kulübümüz avukatları hem de FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonunun avukatları, Trabzonspor’un başvurusunun dayanaksız olduğunu savundu. Yargılamayı etkilememek için gizlilik kuralı uyarınca daha fazla detay veremeyeceklerini dile getiren hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyelerimiz Fethi Pekin ve Alper Pirşen, takip ettikleri duruşmanın çok olumlu geçtiğini, avukatlarımızın savunmalarının çok ikna edici olduğunu ve kararın Fenerbahçe adına olumlu olacağı yönünde bir beklenti içerisinde olduklarını ifade ettiler."

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Şenol Güneş'e Karius'un sözleri soruldu: Yanlış düşüncedir
Yükleniyor lütfen bekleyiniz