27
Ocak 2021
Çarşamba
Futbol

Gençlerbirliği kalecisi Übeyd'den açıklama

10 Ocak 2021 Pazar 13:58 - Son Güncelleme 10 Ocak 2021 Pazar 14:14  |  Kaynak : DHA

Süper Lig’deki ilk maçına dün oynanan Galatasaray karşılaşmasında çıkan Gençlerbirliği’nin 23 yaşındaki file bekçisi Übeyd Adıyaman, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Galatasaray maçında gösterdiği performanstan dolayı kendisine güvenen herkesten özür dileyen Übeyd Adıyaman, maçtan sonra birçok kötü mesaj aldığını ifade etti.

​Alınan kötü sonuçtan dolayı çok üzgün olduğunu dile getiren 23 yaşındaki kaleci, “Bugün aldığımız kötü sonuç ve bana güvenen herkesin güvenini boşa çıkardığım için çok üzgünüm. Yıllarca hayalini kurduğum o an bugün bana nasip oldu. O anımdaki halimi anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Çoğu futbolcu abim ve kardeşlerim bunu yaşamıştır, adım gibi biliyorum. Bugün ki sonucun böyle olmasına en büyük etkenin ben olduğumu da biliyorum." sözlerini kullandı.

"Bana güvenen herkesten özür diliyorum"

Performansından dolayı kendisine güvenen herkesten özür dilediğini belirten genç kaleci, "Hiçbir bahanenin arkasına da sığınmayacağım; yaşım gençti, ilk maçımdı gibi cümleler yazmayacağım. Bugün ki yaptığım bütün yanlışlardan, hatalardan dolayı öncelikle bana güvenen herkesten, daha sonra tüm futbol camiasına ve futbol sevdalılarına, kendi adıma özrü bir borç bilirim. Hepinizden tek tek özür diliyorum. Gündemin böyle olmasına sebebiyet veren benim. Ama şunları da dile getirmek istiyorum. Birçok hayallerle çıkılan maçı bu şekilde bitirmek gerçekten çok acı verici." ifadelerine yer verdi.

"Bunları yazmak zorundaydım"

Maçtan sonra aldığı mesajlar hakkında da konuşan Übeyd Adıyaman, "Ağza alınmayacak şeyler söyleyen vicdanlar lütfen kendini benim yerime koysun. Ajitasyon yapmıyorum. Ben babasız, annemin canla başla çalışarak helal para kazanarak bizi büyütmesiyle buralara kadar geldim. Biliyorum, çoğu yerde 13-14 yaşlarında alt yapıda oynarken attığım tweetler gündem olmuş. Ben ülkemizi gururla temsil eden bütün büyük takımlarımız için birçok tweet attım. Ama herkes işine geldiği gibi yorum yapmış. Yer bildirimlerim gündem olmuş. O tweetleri lütfen attığım tarihte oynadığım maçlara bakarak eleştirsinler. Çocukluk hevesimizdi hepsi, çoğumuz da kullanmışızdır. Bunları yazmak zorundaydım. Yazdıklarımdan alınan incinen birileri olduysa tekrardan özür dilerim. Herkese sağlıklı, hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir ömür dilerim” diyerek sözlerini noktaladı.

Sıradaki Haber
Mesut Özil'in ağabeyinden F.Bahçe paylaşımı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz