14
Ağustos 2020
Cuma
Futbol

Güneş'ten 'puan farkı' ve 'çöplük' yorumu

19 Şubat 2017 Pazar 22:43 - Son Güncelleme 19 Şubat 2017 Pazar 22:54

Akhisar maçıyla ilgili "Son bölüm hariç oldukça iyiydik" diyen Güneş, zirvede açılan puan farkı için "garantisi yok" yorumunu yaptı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig'de 3-1 kazandıkları Akhisar Belediyespor karşılaşmasında oyunun hakimi tamamen kendileri olduğunu söyledi. Puan farkının açılmasıyla Beşiktaş'ın şampiyonluğa çok yaklaştığı yönündeki yorumlar konusunda ise Güneş, "Bir sürü maçımız var. Maratonda önde olmamızın garantisi yok" diye konuştu.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un "Spor Toto Süper Lig yabancı çöplüğüne döndü" şeklindeki açıklamasına değinen ve bu eleştiriye katıldığını vurgulayan Güneş, "Çöplük kelimesi çok kötü. Türkiye'de iyi oyuncular bulunuyor" dedi.

"Son bölüm hariç oldukça iyiydik"

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, rakipleri karşısında oyun olarak üstün olduklarını vurgulayarak, "Skora da yansıdı. Oynadığımız oyunun karşılığında hak ettiğimiz sonucu almak isteyen takımız. Bugün hak ettik. Son bölüm hariç oldukça iyiydik." dedi.

Maçın son bölümünde ortaya koydukları futbolu eleştiren Şenol Güneş, "Son bölüm bize yakışmadı, tamamen teslimiyet içinde oynadık. Yorgunluk, skor, şartlar ne olursa olsun bizim için doğru değil. Kötü görüntüydü. Futbol ciddi bir oyun. Oyuncu değişikliği beklentimi karşılamadı. Hatamdan kaynaklı olabilir." diye konuştu.

Oyunda Anderson Talisca'yı değiştirmeyi düşündüğünü ancak bu oyuncunun kopuk mücadelesinden dolayı hamlenin başka doğrultuya gittiğini kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, "Oyunu bozdu. Kart riski olan oyuncuları rahatsız etti." ifadelerini kullandı.

Puan farkının açılması

Güneş, puan farkının açılmasıyla Beşiktaş'ın şampiyonluğa çok yaklaştığı yönündeki yorumlarla ilgili şunları söyledi:

"Şu anki duruma bakarak bir kanaatimiz yok, olmayacak. Ancak maalesef kamuoyunun düşüncesiyle etkilenen oyuncular var. Maçımız bitti, perşembe Beer-Sheva karşılaşması var. Galatasaray ile sonra oynayacağız. Bir sürü maçımız var. Maratonda önde olmamızın garantisi yok. Geridekiler öndekini yakalamaya çalışıyor. Biz de yakalanmamaya çalışıyoruz."

"Yaptığımız işin karşılığını almak bana mutluluk veriyor"

Şenol Güneş, Beşiktaş'ta olmanın kendisini mutlu edip etmediği yönündeki soru üzerine şunları kaydetti:

"Tabii mutluyum. Biraz yoruyor ama yaptığımız işin karşılığını almak bana mutluluk veriyor. Böyle büyük bir camianın beni kucaklaması güzel. Tribünde gözü yaşlı hiçbir taraftarı görmek istemiyorum. İşimizi iyi yapmaya çalışıyoruz. Özel hayatımız ikinci plana düştü. Harçlığını artırıp gelenlerin üzgün ayrılmasını istemiyoruz. Oyuncuların da işlerini yapmasını bekliyoruz."

"Çöplük kelimesi çok kötü"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un "Spor Toto Süper Lig yabancı çöplüğüne döndü" şeklindeki açıklamasına değinen ve bu eleştiriye katıldığını vurgulayan Güneş, "Çöplük kelimesi çok kötü. Türkiye'de iyi oyuncular bulunuyor. Yapısal reformlara ihtiyaç var. Sorumluluk almak ve yeniden atılım yapmak gerekiyor. Maalesef şu anda sıkıntı var." ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Beşiktaş'tan G.Saray'a derbi tarihi yanıtı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz