27
Ekim 2020
Salı
Futbol

Hakan Kutlu, ateş püskürdü!

06 Aralık 2016 Salı 16:21 - Son Güncelleme 06 Aralık 2016 Salı 13:54

"Başarısız ve formsuz olan ben ve oyuncularım değil, maçlarımızda görev yapan hakemlerdi."

Kayserispor'daki görevinden istifa eden teknik direktör Hakan Kutlu, "Aslında başarısız bir teknik adam olarak görevi bırakmayı çok isterdim. Başarısız ve formsuz olan ben ve oyuncularım değil maçlarımızda görev yapan hakemlerdi." dedi.

Kutlu, AA'YA yaptığı açıklamada, kulüp başkanı Recep Mamur'un kendisinin kalması yönündeki tüm ısrarlarına rağmen Kayserispor'daki görevinden ayrılmış bulunduğunu söyledi.

Başkan Mamur'un, en zor gününde kendilerine güvenip takımı teslim ettiğini anlatan Kutlu, "Bugüne kadar arkamızda duran, görevi bırakmamam konusunda ısrarcı olan Başkanımız Recep Mamur'a desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Kendisiyle çalışmaktan büyük keyif aldım, onur duydum." diye konuştu.

Oyuncularına, kulüp personeline, yönetim kurulu üyelerine ve gerçek Kayserispor taraftarına da desteklerinden dolayı teşekkür eden Kutlu, şunları kaydetti:

"Aslında başarısız bir teknik adam olarak görevi bırakmayı çok isterdim. Başarısız ve formsuz olan ben ve oyuncularım değil maçlarımızda görev yapan hakemlerdi. Bugün 9 puanda olan Kayserispor'un adil düdüklerle 15-16 puanı olması işten bile değildi. Ayrıca bizim maçlarımızda yapılan hatanın çok uzağında olan yönetimler, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş maçlarında yapılmış olsa bugün hakemler düdüklerini asmak zorunda bırakılır, Merkez Hakem Kurulunun lağvedilmesi gündeme gelirdi."

Kutlu, maçlarında yapılan hakem hatalarının gündeme kendileri tarafından değil, futbol yorumcuları, hakem hocaları, ligde rakip oldukları teknik adamlar tarafından getirildiğini ve maçlardan sonra üzerine saatlerce konuşulduğunu vurgulayarak, "Futbolumuzda marka değerinin konuşulduğu şu günlerde hakemlerin bu değere ne kadar katkı yaptıkları tartışılması gereken en büyük konudur. Tek üzüntüm oyunculukları gibi karakterleri de çok düzgün olan futbolcu kardeşlerimin sahadaki emeklerinin karşılığını alamamış olmalarıdır." ifadelerini kullandı.

Kayserispor'dan Hakan Kutlu'ya teşekkür

Bu arada Kayserispor'da, yönetim kurulu, görevinden istifa eden teknik direktör Hakan Kutlu'ya kulübe yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Kutlu'nun kulüp için görevi boyunca büyük emekler sarf ettiği belirtildi.

Kutlu'nun istifa kararını yönetimin üzülerek kabul ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Geçtiğimiz sezon göreve gelen ve sezon sonunda lige tutunmamızda büyük emekleri olan hocamız Hakan Kutlu ve ekibi, yine Kayserisporumuzun menfaatleri doğrultusunda görevlerini bırakmak istediklerini, başkanımız ve yönetim kurulumuza iletmişlerdir. Başkanımız ve yönetim kurulumuz da bu talebi üzülerek kabul etmişlerdir. Bugüne kadar verdiği tüm emekler için başta Hakan Kutlu'ya ve değerli ekip arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunar, bundan sonraki yaşamlarında başarı ve esenlikler dileriz."

Kutlu, Kayserispor'un ligin 13. haftasında dün sahasında Trabzonspor'a 1-0 yenilmesinin ardından istifa etmişti.

Sıradaki Haber
Medipol Başakşehir'den Türk Lirası kararı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz