7
Mart 2021
Pazar
Futbol

Hatayspor'dan Munir açıklaması

07 Ocak 2021 Perşembe 21:10 - Son Güncelleme 07 Ocak 2021 Perşembe 21:14  |  Kaynak : AA

Atakaş Hatayspor Kulübü, Süper Lig'in 17. haftasında Gençlerbirliği maçında, kaleci Munir'in rakip oyuncuya yönelik yaptığı harekete ilişkin açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada "Kalecimiz Munir Mohand Mohamedi'nin rakip oyuncuya yaptığı hareket, bir bütün olarak Atakaş Hatayspor'umuzu derinden etkilemiş ve üzmüştür." ifadelerine yer verildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, kulübün geleneklerinde, kültürlerinde asla yeri olmayan ve tarihinde ilk defa karşılaştıklarını bir olay yaşadıkları belirtildi.

Hatayspor'un centilmenlik dışı herhangi bir olayın yaşanmaması için her türlü önlemi alacağı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kalecimiz Munir Mohand Mohamedi'nin rakip oyuncuya yaptığı hareket, bir bütün olarak Atakaş Hatayspor'umuzu derinden etkilemiş ve üzmüştür. Kalecimiz Munir'in temiz geçmişi, takım içindeki uyumu ve doğru ilerleyen ikili ilişkileri göz önüne alındığında, Munir'in bu hareketi bilerek yapmadığı anlaşılacaktır. Munir Mohand Mohamedi, yaptığı hareketin kasıtlı olmadığını, hızlı bir şekilde kontra atak yaratabilme düşüncesi ile bir an önce ayağa kalkmaya çalıştığını, rakip futbolcuyu son anda fark ettiğini ve ayağını geri çektiğini, profesyonel kariyeri boyunca topu iki eliyle kavradığı pozisyonlarda yerden bu şekilde kalktığını görüntüleriyle birlikte savunmasında beyan etmiştir. Kulübümüz, kurulduğu yıldan itibaren Hatay şehrine yakışır şekilde davranmış, rakibine her zaman saygı duymuş, centilmence mücadele etmiş ve bu ilkelerle spor kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Atakaş Hatayspor olarak centilmenlik dışı herhangi bir olayın yaşanmaması için her türlü önlemi alacağımızı kamuoyuna bildirir, böyle bir olayla gündeme geldiğimiz için spor kamuoyundan özür dileriz."

Sıradaki Haber
Üst kutu 6
Yükleniyor lütfen bekleyiniz