Futbol

"Hedefimiz hem lig hem de Avrupa"

09 Haziran 2021 Çarşamba 12:47 - Son Güncelleme 09 Haziran 2021 Çarşamba 12:52  |  Kaynak : DHA

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay " Boyd, Kayode ve Robin Yalçın gibi mukavelesi biten arkadaşlarımızı elimizde tutmamız gerekiyor ama 5-6 oyuncu almak da şart." dedi.

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, iyi bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, "Bu sene hedefimiz hem lig hem de Avrupa kupalarında başarı. Sakat ve hastalık olmasaydı geçen yılki UEFA grubumuzdan çıkabilirdik. iyi ve oturmuş kadromuz var. 5-6 takviye yapacağız" dedi.

Çalımbay, Milli Takımın Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olacağına inandığını da ifade etti.

Demir Grup Sivasspor ile yeniden 1 yıllık sözleşme imzalayarak gelecek sezonun kadrosunu şekillendirmek üzere ekibiyle çalışmalara başlayan teknik direktör Rıza Çalımbay, açıklamalarda bulundu.

İyi bir sezonu geride bıraktıklarını dile getiren Çalımbay, "Çalıştığımız zamandan itibaren başarılı bir süreç geçirdik. Özelikle bu yıl çok zor şartlar altında bu başarıyı elde ettiğimiz için çok mutluyuz. Çünkü belki de Türkiye'de çoğu takımın yapamayacağı şeyi yaptık. Çünkü herkesin beklentisi düşüyor veya düşme tehlikesi yaşıyordu ve biz bunu yaşamadık. Gayet iyi bir istikrar yakalayarak ligi çok iyi bir yerde bitirdik. Hatta Avrupa'da bile tek 19 namağlup bitiren takımız. Oyuncu arkadaşlarımızla gurur duyuyorum. Tabii bu sezon geçti ve artık önümüze bakmamız lazım. Geçen sezon ve önceki sezonlardan ders almamız gerekiyor ve buna göre transferlerimizi yapıp, kadromuzu da buna göre geniş tutmamız gerekiyor. Buna bağlı olarak alacağımız oyuncularında faydalı oyuncular olması ve oyuncunun yedek oturmaması gerekiyor. Bu sene en büyük hedefimiz ne olursa olsun hem lig hem de Avrupa kupaları" dedi.

"5-6 OYUNCU ALACAĞIZ"

Transfer çalışmaları için planlarını yaptıklarını ve görüşmelere başladıklarını belirten Çalımbay, "Zaten kadromuz oturdu ve bir iskeletimiz var. Önemli olan mevcut oyuncularımızı tutmak. Özellikle Boyd, Kayode ve Robin Yalçın gibi mukavelesi biten arkadaşlarımızı elimizde tutmamız gerekiyor ama 5-6 oyuncu almak da şart. Bunun için çalışıyoruz" şeklinde konuştu. 

Sıradaki Haber
Sivasspor 29 Haziran'da topbaşı yapacak
Yükleniyor lütfen bekleyiniz