26
Eylül 2020
Cumartesi
Futbol

''İkinci bir stratejimiz var''

05 Ağustos 2020 Çarşamba 22:29 - Son Güncelleme 05 Ağustos 2020 Çarşamba 23:16  |  Kaynak : TRT SPOR

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen, harcama limitleriyle ilgili TRT SPOR'a açıklamalarda bulundu. Pirşen, ''Kulübümüzün 2. bir stratejisi var." dedi.

Alper Pirşen, TFF'nin açıkladığı harcama limitleriyle ilgili TRT SPOR'a konuştu. Pirşen, ''Bizim verdiğimiz fikirler üzerinden bu noktaya geldi ancak süreç yanlış yönetildi. Biz bu ligin en fazla gelir üreten 1 veya 2. kulübüyüz. Muhtemelen birinciyiz. Bunu da Şampiyonlar Ligi'nden çok büyük gelirler elde etmeden başarıyoruz." ifadelerini kullandı.

Pirşen, ''Kulüpler hazırlıksız bir şekilde uygulanan limitlere maruz bırakıldı. Bankalar Birliği ile anlaşan kulüplerin önümüzdeki yıllarda eksi limite düşecek. Bugün bizim verdiğimiz tepkiyi, o zaman onlar verecek. O arada haksız rekabete maruz kalacağız. Bakalım o zaman talimatları mı değiştirecekler. Yeniden yapılandırma anlaşması kulüplerin bağımsızlığını ipotek altına alacak bir anlaşma, biz bunu istemedik. 8-10 tane oyuncu sözleşmesi bitmiş bir kulüp olarak hala bize tanınan limitin çok üzerindeyiz. Bizim harcama limitimizin az görünme sebebi gelirlerimizin düşük olması değil. Bunun nedeni, bu seneki kredi yükümlülüğün fazlalığıdır.''dedi.

Sıradaki Haber
Arda Turan: Taraftarımız bana inansın
Yükleniyor lütfen bekleyiniz