25
Şubat 2020
Salı
Futbol

Kocaman: "Hayırlı uğurlu olsun!"

29 Eylül 2017 Cuma 22:26 - Son Güncelleme 29 Eylül 2017 Cuma 22:40

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, 1-0 kaybettikleri Akhisarspor maçı sonrası sert açıklamalarda bulundu. Kocaman, takımının 9 kişi tamamladığı maç sonrasında hakem Bülent Yıldırım'a adeta ateş püskürdü.

İşte Kocaman'ın açıklamaları...

"Oyunun ilk 25-30 dakikasında aslında her şey düşündüğümüz gibiydi. Son derece iyi kontrol ettik oyuna hükmediyorduk o bölümde. Daha sonra işler bireyselleşemeye gitti bu da bizim dezavantajımız oldu. Akhisar’ın istedikleri gerçekleşmeye başladı. Hızlı ataklar yemeye başladık. Son derece iyi kontrol ettiğimiz bir maçı götürürken hatalarımız oldu. Bireysel hatalar yaptık.

Düzeltmeyeceğimiz şey ise dün de söylediğim gibi 1. dakikadan itibaren gözüken birşeydi. Bizi Beşiktaş takımını yendiğimize pişman ettiler. Alper'in hangi nedenle attığını anlamak mümkün değil. Geçen haftaki kırmızılara bir şey söylemedik. Neto yüzde 80 doğruya yüzde 20 yanlış olduğu için o 20'yi kullanmak istemedik. İsmal'in kırmızı kartında da ayağını kaldırdı ama vurma niyeti yoktu. Bunlar bir kenara ama Babel yüzde 100 vuruyor devam kararı çıkıyor!

Beşiktaş'ı hakemle yenmişiz gibi algı yapıldı. Beşiktaş başkanı 3 gün arka arkaya konuştu. Sonra böyle hakemler geldi. Geçen sene Quaresma'yı 3 maçta atamayan hakem bu adam! Kendi hatalarımızın ceremesini çekeriz ama bunların hata olduğunu düşünmüyorum. Sonra yarışalım diyoruz. Birinci dakikada itibaren Bülent Yıldırım'ın vücut dilinden niyeti belli oldu. Hayırlı ouğurlu olsun."