27
Kasım 2020
Cuma
Futbol

Kocaman: "O cevap aslında bir skandal"

17 Şubat 2018 Cumartesi 23:11 - Son Güncelleme 17 Şubat 2018 Cumartesi 23:23

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Abdullah Yılmaz'ın hakemliğini sonlandırma kararı, dilekçesinde yazdıkları, MHK'nin bu yazıya verdiği cevap aslında bir skandal" dedi.

Kocaman, Fenerbahçe'nin Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Aytemiz Alanyaspor'u 3-0 yendiği karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Aykut Kocaman, görevinden istifa eden hakem Abdullah Yılmaz'la ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulunun yaptığı açıklamayı "skandal" olarak nitelendirdi.

Geçen haftalarda hakemlerle ilgili yaptığı açıklamaların arkasında durduğunu ancak düzeltmek istediği yerler olduğunu anlatan Kocaman, şunları kaydetti:

"Hakemlerin içinde ne kadar yetersiz, meslek ahlakından yoksun insanlar varsa antrenörler arasında da var. Esas itibarıyla hakemlerden ziyade, hakemleri oraya iten etkenlerle ilgili konuştum. Birkaç gündür yaşananlar fotoğrafı gösteriyor. Abdullah Yılmaz'ın hakemliğini sonlandırma kararı, dilekçesinde yazdıkları, MHK'nin bu yazıya verdiği cevap aslında bir skandal. Dolayısıyla bu kurumların başındaki insanların, bu kurumları yönlendirenlerin, olayları derlemeleri gerekiyor. Benim de içinde bulunduğum antrenörler, futbolcular, hiçbirimiz sütten çıkmış ak kaşık değiliz. Hiçbir hakem kendini ifade ettiği alanda hata yapmak istemez. O nedenle derdim burada hakemleri suçlamak değil. Derdim onları oraya iten etkenler. Aykut Kocaman 'algı operasyonu yapıyor' demeye gerek yok. Herkes aynaya baksın. Bir gram dahil haksız bir şey istemiyorum. Allah yazdıysa bozsun ama hakkımız da yenmesin."

Sıradaki Haber
"Bu futbolla Avrupa şampiyonluğuna..."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz