7
Nisan 2020
Salı
Futbol

Lucescu'dan ayrılık sinyali

05 Mayıs 2014 Pazartesi 11:40 - Son Güncelleme 05 Mayıs 2014 Pazartesi 12:06

Türkiye’ye gelme ihtimali ile ilgili “Her şey Ukrayna’daki savaşa bağlı" dedi.

Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan ve son zamanlarda tekrar Türkiye’ye gelmesi gündeme gelen Mircea Lucescu, geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Lucescu, Türkiye’ye gelme ihtimali ile ilgili olarak “Her şey Ukrayna’daki savaşa bağlı" dedi. Lucescu'nun bu açıklaması, Ukrayna'daki kriz göz önüne alındığında "ayrılık sinyali" olarak yorumlanabilir... 

Daha önce sarı-kırmızılıların yanı sıra Beşiktaş’ı da çalıştıran deneyimli teknik adam, Romanya’nın Dolce Sport kanalına konuştu.

Öncelikle Ukrayna Ligi’nde takımı Shakhtar Donetsk’in durumuna değinen Lucescu, ligin sona ermesine iki maç kala önemli bir avantaj yakaladıklarını ve mutlu sona ulaşacaklarını belirtti.

Lucescu, “Bu saatten sonra şampiyonluğu kaybetmemiz neredeyse imkansız. Yüzde 98 şampiyon biziz. Kolay olmadı. Oldukça zorlu bir sezondu. Kafaya yarışan beş takım vardı. Dnipro son haftalarda fizik olarak dayanamadığı için düşüşe geçti” dedi.

"Her şey Ukrayna’da işlerin nasıl gelişeceğine bağlı"

2004 yılında Türkiye’den ayrıldığı günden bu yana Ukrayna’da çalışan Rumen teknik adam geleceğine dair de açıklamalarda bulundu. Ülkenin içinde bulunduğu koşullara dikkat çeken Mircea Lucescu, “Şurası kesin ki kulübümle bir yıl daha kontratım var. Şu an buradayım. Ancak her şey Ukrayna’da işlerin nasıl gelişeceğine bağlı. Ben de ona göre hareket edeceğim” şeklinde konuştu.

Ukrayna’da durum nasıl?

Ukrayna’da durum ise hiç de iç açıcı değil. Ülkenin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü savunanlar ile Rusya yanlıları arasındaki çatışmalar her geçen gün daha da şiddetleniyor. Ukrayna’nın doğu bölgesindeki bu çatışmalarda yüzlerce insan son birkaç gün içinde hayatını kaybetti. Yaşanan gerginliğin artık bir iç savaşa döndüğü belirtilirken, ordu halka ‘sokağa çıkmayın’ çağrısı yapıyor. Lucescu’nun yaşadığı kent olan Donetsk de çatışmaların yoğunlaştığı ülkenin doğusunda yer alıyor. (3puan)