18
Eylül 2020
Cuma
Futbol

Mehmet Sepil'den Ali Koç açıklaması

11 Şubat 2020 Salı 17:15 - Son Güncelleme 11 Şubat 2020 Salı 17:30

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve TFF Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği’nin TFF ile birlikte yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Sepil, toplantıya katılmayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kendisini aradığını belirterek, “Toplantının selameti için katılmamasının daha doğru olduğunu ifade etti” dedi. Özdemir ise ligde son yıllarda görülmemiş bir şampiyonluk mücadelesi olduğunu söyledi.

Mehmet Sepil: Lisans uygulamasının önümüzdeki sene nasıl olacağını, nelerin düzeltileceğini konuştuk

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve birçok konu üzerinde fikir alışverişinde bulunduklarını vurgulayarak, “Bugün, Kulüpler Birliği'nin olağan toplantısı vardı. Federasyon ile birçok konu birikmişti. Kısa bir süre önce başkanla görüştük ve toplantının birlikte olmasının yararlı olacağını düşündük. Geniş katılımlı bir toplantı olduğu için bugünkü toplantı burada yapıldı. Uzun süren bir toplantı yaptık. Özellikle toplantının başında başkanla karar verdiğimiz gibi, MHK ile bir araya gelmeyi istedik ve kendilerinin sunumlarını dinledik. Zekeriya Alp, Oğuz Sarvan ve Barış Şimşek kulüpleri bilgilendirdik. Bu konuda sorularımızın cevaplarını aldık. Lisans uygulaması konusu da gündemdeydi. Hararetli bir transfer dönemi geçti ve bu dönemi de konuştuk. Lisans uygulamasının önümüzdeki sene nasıl olacağını, nelerin düzeltileceğini konuştuk. Bu konuda da federasyon bize kısa sürede dönüş yapacak ve biz de çalışmalarımıza başlayacağız. Son zamanlarda statlarda oluşan ırkçı söylemler konusunu konuştuk. Bu konuda mevcut yasalar var ama kulüpler olarak bunun en büyük şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Bu sorunun giderilmesi gerektiğini konuştuk. Karşılıklı herkesin açık yüreklilikle konuştuğu bir toplantı oldu” dedi.

“Ali Koç toplantıya katılmamasının daha doğru olacağını söyledi"

Mehmet Sepil, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kendisini arayarak toplantıya katılmayacağını söylediğini vurgulayarak, “Ali Koç başkan beni aradı, konuştuk. Şu ortamda toplantıya katılmamanın daha doğru olacağını söyledi. Başarılar diledi. Konuları kendisi de biliyordu. Bu Fenerbahçe’nin kendi tasarrufuydu tabii ki. Fenerbahçe olmadan bu toplantıyı yaptık” şeklinde konuştu.

"Kimin tam anlamıyla tatmin olduğunu ben söyleyemem"

VAR protokolü konusunda Barış Şimşek’in yaptığı sunumdan önemli bilgiler elde ettiklerini söyleyen Sepil, "Burada her şey diyalogla başlıyor, sistemle alakalı. Neyin nasıl olduğunu daha iyi dinledik. Sezon başında 4-5 takım başkanından bir geri bildirim almıştık ama bugün neredeyse herkes buradaydı. Dolayısıyla Barış Şimşek VAR protokolü hakkında bize bilgiler verdi. Kimin yüzde 100 tatmin olup olmadığını ben bilemem. Hakem seçimleriyle de alakalı” ifadelerini kullandı.

“Taraftarların da bilgilendirilmesini istedik”

Kulüpler Birliği olarak VAR protokolü konusunda taraftarların da bilgilendirilmesini federasyona ilettiklerini söyleyen Mehmet Sepil, “Bütün kulüpler tatmin oldu diyemem. Kulüpler Birliği başkanı olarak bu zor bir şey. Şunu söyledik, bunu sadece kulüplere değil taraftarlara da izah etmeliyiz. Gri alanları olan bir konu ve daha da iyiye gideceğini düşünüyorum. Ortada gri alanlar olunca da herkes kendine göre konuyu yorumlayabiliyor”diye konuştu.

Sıradaki Haber
"Kim hak edecekse o şampiyon olacak"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz