• BTC:
  • ETH:
  • LTC:
  • XRP:
  • SOL:
  • EXEN:
AL/SAT
Futbol

Mesut Özil'den Vitor Pereira'ya övgü

10 Temmuz 2021 Cumartesi 18:13 - Son Güncelleme 10 Temmuz 2021 Cumartesi 20:16  |  Kaynak : TRT SPOR

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Mesut Özil, sarı-lacivertlilerin yeni teknik direktörü Vitor Pereira ile ilgili olarak, “Takımla çok iyi iletişim kurabiliyor. Zaten Fenerbahçe camiasını ve Türk futbolunu çok iyi biliyor." dedi.

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Mesut Özil, yeni çalıştırıcıları Portekizli teknik adam Vitor Pereira'dan övgüyle bahsetti.

FB TV'de yayımlanan bir programa katılan Mesut Özil, soruları yanıtladı. Fenerbahçe'nin internet sitesinde yer alan habere göre yıldız oyuncu, ilk olarak Topuk Yaylası'nda süren kampı değerlendirdi.

"Antrenmanlar çok iyi gidiyor. Herkes heyecanlı"

Özil, “Antrenmanlar çok iyi gidiyor. Hocamız geldi. Oyun tarzını bize iletiyor, nasıl oynatmak istediğini. Herkes çok pozitif bakıyor. Antrenmanlar her zaman kamp geçirdiğinizde çok sert geçiyor. Hazırlığımızı yapıyoruz. İnşallah sezon sonunda da kupayı kaldırırız.Özellikle Caner’le çok güzel anılarımız oluyor. Bugün antrenmanımız hafifti çünkü son günlerde bayağı sert antrenmanlar yaptığımız için bugün hocamız antrenmanı biraz hafif yaptı. Herkes mutlu, herkes heyecanlı, herkes her şeyini veriyor takım için, Fenerbahçe camiası için. Mutluyuz. Kampımızı yapıp sakatlıksız bir şekilde sezona başlamak istiyoruz.” diye konuştu.

"Pereira takımla çok iyi iletişim kurabiliyor"

Sarı-lacivertli ekibin yeni teknik direktörü Vitor Pereira’yla ilgili soru üzerine ise Özil, “Takımla çok iyi iletişim kurabiliyor. Zaten Fenerbahçe camiasını, Türk futbolunu çok iyi biliyor. O yüzden geldiği için çok mutluyuz. Antrenmanlarda belli oluyor nasıl oynatmak istediği. Mesela takımın hücum yapmasını istiyor. Bu da bizim istediğimiz çünkü biz Fenerbahçe’yiz. Her takıma karşı kazanmak istiyoruz. Hoca da bunu temsil ediyor. Oyunculara çok yardım ediyor, oyuncularla konuşuyor. Herhangi bir şey olduğu zaman kapısının her zaman açık olduğunu da söyledi. Çok pozitif bakıyoruz. İnşallah onunla başarıya ulaşabiliriz. Oyuncu için bu çok önemli. Bazı günler zorluk çekebilirsin; oynayan oyuncu, oynamayan oyuncu…. Her oyuncuya önem veriyor. Herkesle aynı gemiye binip o gemiyle şampiyonluğa ulaşmak istiyor. O yüzden çok önemli.” ifadelerini kullandı.

"Akıllı bir hoca, ne yapacağını biliyor"

Özil, kamuoyuna yansıyan "Hocamızın sahaya yansıtmak istediği oyun tarzı beni inandırdı" şeklindeki ifadeleriyle ilgili olarak şunları ifade etti:

“Fenerbahçeyiz. Her zaman, her sene şampiyonluğa oynayan bir takımız. Onun için önde hücum etmek lazım. Takım olarak adımlarımızı atmamız lazım. Antrenmanda da her şey belli oluyor. Akıllı bir hoca, ne yapacağını biliyor. Oyunculara da çok yardım ediyor. Güzel günler geçiriyoruz burada, herkes mutlu. Böylece takım olarak şampiyonluğa oynayabilirsin.” 

"İnşallah sezon sonu şampiyonluğa ulaşırız” Yoğun antrenman programına alışık olduklarını kaydeden Mesut Özil, “Yorucu oluyor ama alışığız. Biz futbolcular izinden sonra her zaman kamp yaptığımız için ilk günler tabii biraz sert geçiyor, ayaklarda biraz ağrılar falan oluyor ama alışığız. Sakatlık kimse yaşamadı çok şükür. Mutluyuz, huzurluyuz. Önümüze bakıyoruz. İnşallah sezon sonu şampiyonluğa ulaşırız.” dedi.

Yıldız oyuncu, Başkan Ali Koç’la olan diyaloğu ve Fenerbahçe’ye transfer süreciyle ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Başkanımızla diyalog olarak çok iyiyiz. Aramızda hiçbir problem yok. Her zaman Fenerbahçe’ye gelmek istiyordum, Fenerbahçeliyim. Konuşmalar oldu. Ne istediğini, takım olarak neler başarabileceğimizi anlattı. Takım olarak yani, o önemli. Sonuçta herhangi bir futbolcu da olsan, kim olursan ol kendin bir şeyler başaramazsın. Takım olarak, bir aile olarak belirli bir şeyler kurarsanız o zaman o başarıya ulaşabilirsiniz. Başkan da bu adımları söyledi. Beni inandırdı. O yüzden Fenerbahçe’deyim ve çok mutluyum.” 

Fenerbahçe’ye ilk geldiğimde tam fit değildim...Ama bu sezon ilk andan beri takımla buradayım"

Formunu değerlendiren Mesut Özil, “Fenerbahçe’ye ilk geldiğimde tam fit değildim çünkü korona vardı, zor dönemler yaşadım Arsenal’le olsun… Ondan sonra transfer olacak mı, olmayacak mı… Çok şeyler vardı. Ondan sonra geldiğimde huzura kavuştum ama maalesef sakatlandım. Ama bu sezon kamp yapıyorum. İlk andan beri takımla buradayım. Kendimi elimden geldiği sürece iyi hazırlamaya çalışıyorum. Tabii ki futbolcu olarak sahada takıma yardım etmek istiyorum, elimden geleni de yapacağım.” ifadelerini kullandı.

"Yüzde 100 hazırım”

Bir futbolcu olarak her zaman hazır olması gerektiğine vurgu yapan Mesut Özil, “Futbolcu olarak her zaman hazır olmalısın. Tabii ki bazı dönemler oluyor, insan yoruluyor. İnsanlık hali. Fitim, sağlıklıyım, önemli olan o. Yüzde 100 hazırım.” dedi.

"Sakatlık falan olmazsa bu sezon çok güçlü bir Fenerbahçe göreceksiniz"

Özil, kendisi ve takımın geçen sezonki performansıyla ilgili özeleştiri de yaptı.

Yıldız futbolcu, "Geldiğimde zor bir dönemden geçiyorduk Fenerbahçe olarak. Futbolcu olarak önemli olan takımda huzur olması ve bunu ben bugün daha iyi yaşıyorum. Herkes mutlu, gülüyor antrenman sert olsa bile insanlar yüzde 100 takıma destek veriyor, elinden geleni yapmak istiyor. Böyle devam ederse, sakatlık falan olmazsa bu sezon çok güçlü bir Fenerbahçe göreceksiniz.” diye konuştu.

“Hedefim Fenerbahçe’yle şampiyon olmak"

Hedefleriyle iligi soru üzerine ise Özll, Hedefim Fenerbahçe’yle şampiyon olmak. Bir de kendi stadımızda oynadığımızda o atmosferi yaşamak istiyorum. Futbolcu olarak elimden geleni yapacağım, takıma yardım edeceğim. İnşallah sonunda Allah da nasip ederse camiamıza hediye etmek istiyoruz.” yanıtını verdi.

Fenerbahçe'nin yen sezonda UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek olmasını de yorumlayan Özil, “Tabii ki sonuçta sadece Fenerbahçe’yi temsil etmiyorsunuz, tüm Türkiye’yi temsil ediyorsunuz. O yüzden kora kor mücadele edeceğiz. İnşallah orada da başarılı oluruz.” diye konuştu.

Sarı-lacivertli taraftarların kendisine olan ilgisinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Mesut Özil, şöyle konuştu:

“Çok mutluyum. Eskiden de Türkiye’ye geldiğimde insanlar her zaman anlayışlı karşılıyordu beni. İnanılmaz, gurur verici bir şey. Sonuçta bizim camiamız bu şampiyonluğu bekliyor. Elimden geldiği sürece sahada savaşacağım, mücadele edeceğim, takıma yardım edeceğim. Hediye olarak da inşallah camiamıza şampiyonluğu veririz.”

Bir futbolcu olarak kendi oyunculuğunu anlatmanın zor olduğunu belirten Mesut Özli, “Sahada herhangi bir pozisyon gördüğümde aklıma geliyor. Zaten ben topu almadan düşünen bir insanım. Top da geldiğinde, belirli bir pozisyonu gördüğümde takım arkadaşıma pası atıyorum. Tabii ki dünyada asist olarak biraz meşhur oldum. Galiba önceden düşünüyor olmamdan geliyor.” dedi.

Gol ve asist hedefi var mı?

‘Sezona başlarken gol ya da asist anlamında kendine hedef koyar mısın?’ şeklindeki soruya ise Mesut Özil, “Hayır. Bir futbolcu olarak her zaman şampiyonluğa oynarsın. Sonuçta bu kampı ne için yapıyoruz? Hedeflerimiz var. Büyük camiada, büyük kulüplerde oynuyorsan bu hedeflere ulaşmak için elinden geleni yapıyorsun. Hedefim ilk olarak sağlıklı olmak, sağlıklı kalmak, sakatlık yaşamamak. Bir de takımla hedeflerimize ulaşmak.” cevabını verdi.

"Yeni formaları çok güzel buldum"

Yeni sezon formalarımızla ilgili, “Formaları çok güzel buldum. Tanıtımında yer aldım. Formayı önceden görme ve giyme şansım oldu. Benim favori formam her zaman çubukludur. İnanılmaz yapmışlar. Sabırsızlıkla bekliyoruz. O formayı inşallah Kadıköy’de giyip büyük galibiyetler, zaferler yaşarız.” değerlendirmesini yaptı.

İtalya mı İngiltere mi?

Mesut Özil, EURO 2020 finaliyle ilgili soruya ise şu yaınıt verdi.

“Açıkçası iki takımın da sadece bir maçına bakmıştım. Ben İngilizleri biliyorum, İtalya’yı da tanıyorum. Eskiden çok oynardık onlara karşı. Ben İngiltere’yi biraz daha güçlü görüyorum. Kuvvet olarak biraz daha önde görüyorum. Ama taktik konusunda İtalyanları biraz daha önde görüyorum. Güzel bir maç olacak. İyi olan kazansın.”

"İstanbul'da çok mutluyuz"

Kendisi ve ailesinin İstanbul’a olan adaptasyon sürecini de anlatan Mesut, “Çok güzel geçti. Hanım zaten eskiden İstanbul’da yaşıyordu. Kızım da zaten küçük olduğu için çok farkına varmadı. Zaten arkadaşlar da aile de İstanbul’da olduğu için o konuda çok rahattık. Çok mutluyuz, huzurluyuz. Eşim çok destek oluyor. Allah razı olsun. Böyle bir eşim, böyle bir kızım olduğu için çok mutluyum. Çok güzel bir aile olduk. Birbirimizi destekliyoruz. Çok mutluyuz.” dedi.

Taraftara destek çağrısı

Sarı-lacivertli taraftarlara da çağrıda bulunan Mesut Özil, “Bütün camiamızdan ilk önce bize destek olmalarını istiyoruz. Bize güvensinler. Biz futbolcu olarak, ekip olarak, tüm aile olarak elimizden geleni yapacağız. İnşallah da sezon sonunda İstanbul’da hep beraber o şampiyonluğu kutlayacağız.” diye konuştu.

"Kadıköy’de seyircilerimizin önüne çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum”Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni sezonda maçlara stat kapasitelerinin yüzde 50'si oranında seyirci alınması kararıyla ilgili görüşlerini paylaşan Mesut Özil, “Çok önemli. Senelerce çok seyircili oynadıktan sonra o atmosferi her zaman bir şekilde yine de bir futbolcu hissediyor. Bu sezon biraz tuhaf oldu, tabii korona dolayısıyla. Zor oldu. O yüzden çok mutluyuz. Kadıköy’de seyircilerimizin bize destek olacaklarını biliyoruz. Sabırsızlıkla bekliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Sıradaki Haber
Erdoğan Yeşilyurt ameliyat oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz