4
Haziran 2020
Perşembe
Futbol

Nihat Özdemir'den maç takvimi yorumu

03 Nisan 2020 Cuma 21:34 - Son Güncelleme 03 Nisan 2020 Cuma 21:39

TFF Başkanı Nihat Özdemir, koronavirüs nedeniyle değişen maç takvimini değerlendirdi. Özdemir, "Şartlar uygun olursa, en erken ihtimalle Haziran ayının ilk haftasında liglere başlayacağımızı ümit ediyorum."dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, beIN SPORTS'a yaptığı açıklamada koronavirüs salgınının ardından yaşanan süreci değerlendirdi.

Sezonu tamamlamak istediklerini ifade eden Nihat Özdemir, koronavirüs salgınında 20 Nisan sonrasına odaklanıldığını dile getirdi. Salgının hızında azalma ümit edildiğini belirten Özdemir, bu tarihten sonra iyi neticeler alınması durumunda Mayıs başında bir durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi.

Eğer şartlar uygun olursa, en erken ihtimalle Haziran'ın ilk haftasında liglere başlamayı umduklarını belirten Özdemir, "Haziran başında ligimiz başlarsa, en geç Temmuz ortasında sezonu bitirme hesapları yapıyoruz" dedi. "Bu sezon bizim sadece 8 maçımız var." diyen Özdemir,ligi tamamlama adına Almanya, İngiltere ve İspanya'dan daha avantajlı durumda olduklarını söyledi.

Her duruma göre planlarının da hazır olduğunu belirten Nihat Özdemir, şartlar kötü giderse Temmuz başında başlasa dahi Ağustos ortalarında ligi tamamlayabileceklerini kaydetti.

Mayıs ayındaki şartlara göre karşılaşmaların seyircili ya da seyircisiz oynatılabileceğini ifade eden Özdemir, maçların tek şehirde oynanması fikrine ise sıcak bakmadığını dile getirdi.

Futbolcu sözleşmeleriyle ilgili de konuşan Nihat Özdemir, olağan üstü bir durum yaşandığını ve FIFA'nın konu ile ilgili çalışma yaptığını belirterek, "Hem UEFA hem FIFA hem biz konuyu masaya yatıracağız. Bununla ilgili bir karara varacağız." dedi.

Özdemir, yaşanan gelişmeler sonrası transfer döneminin başlangıç ve bitiş tarihlerinin de revize edileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: TRT SPOR 

Sıradaki Haber
"En çok maç oynamayı özledim"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz