4
Haziran 2020
Perşembe
Futbol

"Sergen hoca bize güvenmeli"

19 Mayıs 2020 Salı 11:59 - Son Güncelleme 19 Mayıs 2020 Salı 12:04

Beşiktaş'ın Yukatel Denizlispor'da kiralık forma giyen futbolcusu Sedat Şahintürk, teknik direktör Sergen Yalçın'dan genç futbolculara güvenmesini istedi.

Futbola Beşiktaş altyapısında başladığını ve orada A Takım'a yükselerek profesyonel olduğunu hatırlatan Sedat, "Sergen hoca Beşiktaş'ın öz kaynağından yetişmiş, Beşiktaş'ın efsaneleşmiş bir ismi. Biz de onu örnek alıyoruz. Biz de öz kaynaktan yetişip Sergen hocamızın yolundan ilerleyip, Beşiktaşımıza faydalı işler yapmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

24 yaşındaki başarılı oyuncu, 3 sezondur kiralık olarak başka takımlarda oynadığını ve önemli tecrübeler kazandığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Sergen hocanın Beşiktaş'a gelmesi bizim için (genç oyuncular) büyük bir şans. Kendisi gençlere önem veren bir isim. Sergen hoca bize güvenmeli. Kulüplerimizin maddi durumları ortada. Kulüplerimiz artık yerli oyunculara ve altyapıya yönelmiş durumda. Biz de çalışmalarımıza devam ediyoruz, elimizden geleni yapıyoruz. Ben de fırsat verilmesi durumunda takımıma (Beşiktaş) faydalı olmak adına elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü veriyorum. Kiralık giden diğer arkadaşlarım ve altyapıdan çıkan kardeşlerimle takıma faydalı olacağımızı düşünüyorum."

- "Beşiktaş forması altında kalmak istiyorum"

Sedat, kiralık olarak forma giydiği Yukatel Denizlispor'da çok mutlu olduğunu ifade etti.

Denizli'den önce 2 sezon TFF 1. Lig'de boy gösterdiğini ve iyi bir performans sergilediğine inandığını aktaran Sedat, "Beşiktaş benim altyapısında yetiştiğim, A Takım'a yükselerek profesyonel olduğum ve ilk profesyonel maçıma çıktığım takım. Benim için çok önemli bir yeri var. Beşiktaş sayesinde buralara geldim. 3 senedir kiralık olarak takımdan ayrılıyorum. Şimdiki en büyük hedefim oraya en güçlü şekilde dönebilmek. Bu sezon da Süper Lig'de şans buldum. İnşallah seneye Beşiktaş forması altında kalmak istiyorum." diye konuştu.

- "Beşiktaş taraftarı Türkiye'nin en büyüğü"

Başarılı kanat oyuncusu, Beşiktaş'ın Türkiye'nin en büyük taraftar grubuna sahip olduğunu dile getirdi.

Siyah-beyazlı taraftarların önünde top oynamanın büyük bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan Sedat, "Beşiktaş taraftarı Türkiye'nin en büyük taraftarlarından biri. Bence Türkiye'nin en büyüğü. Onların önünde oynamak inanılmaz bir duygu, tüyleri diken diken ediyor. Onun hayali bir başka. Onun hayaliyle biz de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah tekrar o formayı o taraftarların önünde giymek nasip olur." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Hasan Bilal: Önce Kasımpaşa sonra Avrupa
Yükleniyor lütfen bekleyiniz