Futbol

Şimdi neredeler: Daniel Amokachi

18 Ekim 2021 Pazartesi 11:00 - Son Güncelleme 18 Ekim 2021 Pazartesi 11:01  |  Kaynak : TRT SPOR

Bir dönem ülkemizde Beşiktaş forması giyen, sürati ve tekniğiyle siyah beyazlıların unutulmaz futbolcuları arasına giren 48 yaşındaki Nijerya milli takımının eski yıldızı Daniel Amokachi şu anda nerede, ne yapıyor?

1989 yılında ülkesi ekiplerinden Ranchers Bees'te profesyonel kariyerine başlayan Daniel Amokachi'nin bir sonraki durağı ise Belçika oldu. FC Brügge forması altında başarılı 4 sezonun ardından 2004'te Everton'a imza atan Nijeryalı oyuncu, Ada'daki yıllarından sonra Türkiye'ye adım attı.

1996 yazında Beşiktaş'ın kadrosuna katılan Amokachi, burada geçirdiği 3 sezonda hızı ve tekniğiyle taraftarın sevgilisi oldu. Ancak Nijeryalı oyuncunun kariyeri yaşadığı sakatlıklar sonrası geriye gitmeye başladı. Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra 2 yıl kulüpsüz kalan Amokachi önce Colorado ardından da Al Emirates ile futbola dönmeye çalışsa da başarılı olamadı.

2005'te ülkesi ekiplerinden Nasarawa United'ta kariyerini noktaladıktan sonra bir süre yeşil sahalarda antrenör olarak şansını deneyen Daniel Amokachi, şu anda Nijerya Cumhurbaşkanı Mohammadu Buhari'nin 'Spor Özel Asistanı' olarak görev yapıyor.

Sıradaki Haber
Üst kutu 6
Yükleniyor lütfen bekleyiniz