2
Nisan 2020
Perşembe
Futbol

''Süreç uzarsa liglerin oynanması mümkün görünmüyor''

24 Mart 2020 Salı 15:51 - Son Güncelleme 24 Mart 2020 Salı 16:07

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ, TRT SPOR'a konuştu. Kocadağ, ''Süreç uzarsa liglerin oynanması mümkün görünmüyor. Bizim temennimiz de ligin sağlıklı şekilde oynanması.'' dedi.

TRT SPOR'a açıklamalarda bulunan Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ, koronavirüs nedeniyle ara verilen Süper Lig'in geleceği hakkında konuştu.

Kocadağ, ''Bizim öncelikli arzumuz dünyadaki sürecin son bulması. Seyircili bir şekilde futbola geri dönülmesi. Süreç uzarsa liglerin oynanması mümkün görünmüyor. Bizim temennimiz de ligin sağlıklı şekilde oynanması.'' ifadelerini kullandı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile derbi maçta el sıkışmadığını söyleyen Emre Kocadağ, ''O dönem herkes uyarılıyordu. Biz de tedbirliydik. Benim herhangi bir temasım olmadı. Sosyal mesafeyi önemsiyoruz.'' dedi.

''Lig oynanmayacaksa, sezon yok sayılmalı''

Kulüpler Birliği toplantısından sonra somut bir adım atılmadı. Başkanımız görüşünü açıkladı. Lig oynanmayacaksa, sezon yok sayılmalı. Henüz bunları konuşmak için erken. Sürecin neler doğuracağı, ekonomiye etkisi, reklam verenlere etkisi. Bunu yaşayarak göreceğiz. Bu süreçte sadece kulüpler ve futbolcular nasıl zarar görecek? Oyunun tüm bileşenleri bu süreçten zarar görecek. İnşallah süreç bir an evvel biter ve ne yapacağımıza karar veririz. Süreci yakından takip ediyoruz.

Kocadağ, ''Ailesinden ayrı olan futbolcularımız var. Biz de ailemizden uzak olsak aklımız kalır. Genç insanlar neticede. Herkes etkileniyor. Sadece Türkiye'de değil, dünyanın neresinde olursa olsun futbolcular etkilenir. Etkilenmeleri de normal bir şey.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT SPOR