24
Kasım 2020
Salı
Futbol

TFF'den yabancı sayısında değişiklik

15 Temmuz 2014 Salı 18:01 - Son Güncelleme 16 Temmuz 2014 Çarşamba 00:38

TFF'nin yabancı sayısında değişikliğe gittiği bildiriliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), kulüplerin sözleşmeleri devam eden ve sıkıntıya yol açan yabancı oyuncularını göz önüne alarak yeni bir düzenlemeye gittiği bildiriliyor.

Sporx'in haberine göre TFF yabancı sınırlamasında bir yeni daha düzenleme yapıyor. Sorunlu olan futbolcuların sayısının çok olmasından dolayı, kulüpleri sıkıntıda gören TFF sahadaki 8 yabancı bozulmamak kaydıyla kulüplere sadece bir seneliğine +1 yabancı kontenjanı daha verecek.

Bu durumda kulüpler sezona 9 yabancı futbolcu ile başlayabilecek ve 9 futbolcu tescil etme hakları olacak. Bu karar Federasyonu'nun kulüplere yeni sezon öncesi +1 jesti olarak yorumlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu, bu yıl aldığı karara göre kulüpler 5+3 şeklinde yabancı sayısı ile maçlara başlayacak.

"+1 kadroya alınmaması kaydıyla tescil edilecek"

Konuya ilişkin Anadolu Ajansı'nda (AA) da bir haber yer aldı. Söz konusu habere göre Spor Toto Süper Lig ekipleri, yabancı oyuncu konusundaki 5+3 kuralı dışında bir yabancı futbolcunun lisansını daha, o oyuncuyu kadronun dışında tutmak kaydıyla tescil edebilecek.

AA'nın haberi şöyle:

"Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yabancı oyuncu kuralında herhangi bir değişikliğe gitmedi. Federasyon'un kulüplere sadece bir sezonluk kadroya almamak kaydıyla bir yabancı oyuncunun lisansını daha çıkarma hakkı verdiği öğrenildi. Yabancı oyuncu sayısı konusunda sıkıntı yaşayan kulüplerin TFF'nin bu uygulamasıyla sorunlarını giderebilecekleri kaydedildi."

Sıradaki Haber
F.Bahçe maçına seyircisiz çıkacak
Yükleniyor lütfen bekleyiniz