9
Mart 2021
Salı
Futbol

Trabzonspor, Avcı ve Ağaoğlu yönetiminde başarıya koşuyor

28 Ocak 2021 Perşembe 11:01 - Son Güncelleme 28 Ocak 2021 Perşembe 11:09  |  Kaynak : DHA

Abdullah Avcı, ligdeki yükselişine Süper Kupa'yı da ekleyerek başarısını taçlandırırken, Başkan Ahmet Ağaoğlu ise geride kalan 3 yıllık görev süresine bir Süper Kupa, bir de Türkiye Kupası sığdırıp adını kulüp tarihine yazdırdı.

Süper Lig’de görevine devam eden teknik adamlar arasında şu anda en yüksek puan ortalamasına sahip olan teknik direktör Abdullah Avcı, Trabzonspor’daki 14 maçlık yolculuğuna Süper Kupa'yı da ekleyerek başarısını taçlandırdı. Başkan Ahmet Ağaoğlu ise geride kalan 3 yıllık görev süresine bir Süper Kupa, bir de Türkiye Kupası sığdırıp, adını kulüp tarihine yazdırdı.

Trabzonspor’da, teknik direktör Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinin ardından yakalanan başarılı grafik devam ediyor. Teknik direktör Eddie Newton ile yolların ayrılmasının ardından 9’uncu haftada görevine başlayan Abdullah Avcı, ligde 12 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile 2.25’lik puan ortalaması yakaladı. Bu noktada Süper Lig’de görevine devam eden teknik adamlar arasında 2.25’lik ortalama ile şu anda en yüksek puan ortalamasına sahip olan Abdullah Avcı, bu periyotta Adana Demirspor karşısında Ziraat Türkiye Kupası’na veda etti ancak, Süper Kupa zaferine ulaşmayı başardı.

Ahmet Ağaoğlu da tarihe geçiyor

Trabzonspor, 8 Nisan 2018 tarihinde kulüp başkanlığına seçilen Ahmet Ağaoğlu döneminde, müzesine iki kupa getirdi. Bordo-mavililer, Ağaoğlu yönetiminde geride kalan 3 yıllık süreçte, bir Ziraat Türkiye Kupası, bir de Süper Kupa zaferine ulaştı. Ayrıca Trabzonspor bu süreçte ligi ikinci sırada tamamladığı 2019-20 sezonunda şampiyonluğu da son haftalarda kaptırdı. Ahmet Ağaoğlu döneminde 3 yıla iki kupa sığdıran Trabzonspor, kazandığı kupalar açısından en parlak dönemlerinden birini geçiriyor. Ahmet Ağaoğlu görev sürecinde iki ve daha fazla kupa kazanan başkanlar arasında adını kulüp tarihine yazdırmayı başarırken, son olarak 2008-13 yılları arasında görev yapan Sadri Şener’in ardından en başarılı başkan oldu.

Sıradaki Haber
Üst kutu 6
Yükleniyor lütfen bekleyiniz