28
Mayıs 2020
Perşembe
Futbol

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nden anlamlı çağrı

29 Mart 2020 Pazar 22:01 - Son Güncelleme 29 Mart 2020 Pazar 22:04

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, tüm futbol camiasını, koronavirüs sebebiyle maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlara yardım eli uzatma çağrısı yaptı.

Dernekten yapılan açıklama şu şekilde:

''Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye olarak da amansız bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgını sebebiyle maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için futbolcu arkadaşlarımızı YARDIM eli uzatmaya çağırıyoruz.

Konunun muhatapları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda güvenilir maddi veya gıda yardımı yapmanın en güvenilir yolunun ilgili Kaymakamlıklar ve Valilikler olduğu bilgisi devletimiz tarafından halkımızla paylaşılmaktadır.

Maddi veya gıda kolisi yardımı yapmak isteyen futbolcu arkadaşlarımızın;

1- Eğer yapmak istediğiniz yardım türü gıda kolisi ise bulunduğunuz ilçenin Kaymakamlığı veya ilin Valiliği ile iletişime geçip bu kurumlarda var olan listelerdeki ihtiyaç sahiplerine yardım paketlerinizi ulaştırabilirsiniz.

2- Eğer yapmak istediğiniz yardım maddi ise, yine bulunduğunuz ilçenin Kaymakamlığı veya ilin Valiliği ile iletişime geçerek Sosyal Yardımlaşma hesaplarına dilediğiniz miktarı yatırabilir, devlet kurumlarının ellerinde bulunan listeye göre belirlediği ihtiyaç sahiplerine bu paraların ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

Hep birlikte el ele tüm dünya gibi ülkemizin de geçtiği bu zor günleri dikkatli davranarak ve evimizde kalarak en az sağlık sorunuyla atlatmak dileğiyle...''

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Ferdi için 13 milyon sterlinlik teklif
Yükleniyor lütfen bekleyiniz