6
Nisan 2020
Pazartesi
Futbol

Ve Lucescu kararını açıkladı

16 Haziran 2014 Pazartesi 13:57 - Son Güncelleme 16 Haziran 2014 Pazartesi 17:34

"10 yıl boyunca birlikte olduğum takıma, başkana, şehre 'elveda' demek olmaz."

Ukrayna Premier Ligi takımlarından Shakhtar Donetsk'in teknik direktörü Mircea Lucescu, gelecek sezon da takımının başında olacağını bildirdi.

İtalyan teknik adam Roberto Mancini'nin ayrılmasının ardından Galatasaray'ın gündemine gelen Lucescu, Donbass Arena'da düzenlenen basın toplantısında, Ukrayna'da yaşanan duruma da değindi.

Kiev'den Donetsk'e zorlu bir yolculukla gelebildiğini kaydeden Rumen teknik adam, "Yolda her yerde kontrol noktalarını görmek olağan bir durum değil" ifadesini kullandı.

Birçok kişinin kenti terk ettiğini dile getiren Lucescu, "Biz Shakhtar'a 10 yıl önce başladığımız işe devam edeceğiz. 10 yıl boyunca birlikte olduğum takıma, başkana, şehre 'elveda' demek olmaz" diye konuştu.

"Kaldığım için mutluyum"

Ukrayna ekibinin başında kaldığını açıklayan Lucescu, "Devam eden bir kontratım var, yeni kontrat önerisi almadım. Burada kaldığım için çok mutluyum. Belki 10 sene daha burada kalırım. Uzun bir süre benden 'gidiyorum' şeklinde bir ifade duyamayacaksınız." şeklinde konuştu.

Takımın geldiği noktadan daha da ileri gitmesinin gerektiğini vurgulayan Lucescu, "Ben geri döndüm. Bunun futbolcular için de bir gösterge olduğunu düşünüyorum. Tabii ki daha önce böyle bir durum olmamıştı. Ama şimdi birlikte olmak gerektiğini düşünüyorum" dedi.

"Türkiye'den bazı takımlarla görüştüm ama..."

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Rumen teknik adam, Türkiye'den bazı takımlarla görüşmelerinin olduğu iddialarının hatırlatılması üzerine, "Görüşmelerimiz oldu, bununla ilgili de açıklama yaptım. Tekrar ediyorum, takımı bırakmayacağım. Burada zaten halihazırda olan işime devam edeceğim" ifadesini kullandı.

Kulübün üst yöneticisi Palkin

Kulübün üst yöneticisi (CEO) Sergei Palkin ise takımın kaderiyle ilgili kulüp başkanıyla görüştüklerini belirtti.

Başkanın kendilerine net ve anlamlı bir cevap verdiğini, "pes etmeyeceklerini" söylediğini dile getiren Palkin, Shakhtar Donetsk'in kentin sembolü olduğunu vurguladı.

Bölgedeki olayların devam etmesi durumunda takımın güvenliği konusunun daha da önem kazanacağını vurgulayan Palkin, "Takımın nerede oynayacağı konusu çok hassas. Bu tartışılacak bir konu. Bizim buradaki hedefimiz takımın seviyesini düşürmeden şampiyonayı, kupayı kazanmak ve ligde mücadele için devam etmek" diye konuştu.

 

DÜNYA KUPASIYLA İLGİLİ HER ŞEY BURADA