25
Şubat 2020
Salı
Futbol

Volkan Demirel'den Ozan Tufan yorumu

03 Temmuz 2017 Pazartesi 13:00 - Son Güncelleme 03 Temmuz 2017 Pazartesi 17:34

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Volkan Demirel, yeni kaleci transferine ilişkin, "Yedek kalmayı sorun etmem. Zamanında zaten yedek kaldım. Bundan sonra da sorun etmem. Herkesin kafasında bir soru işareti var; Volkan mı yoksa, gelecek arkadaş mı oynayacak?" dedi.

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri'nde hazırlıklarını sürdüren sarı-lacivertli takımın kaptanı kaleci Volkan Demirel, düzenlediği basın toplantısında, yeni sezonun takımlar ve oyuncular için hayırlı olmasını diledi.

Tesislerin her şeyi ile dört dörtlük olduğunun altını çizen Volkan, şunları söyledi:

"Bize tahsis edilmiş, çalışanlarıyla, hizmetleriyle, yemekleri ile sahadaki çimin düzenliliği ile bizi bekleyen bir yerdi burası. Her sezon başı geldiğimiz bir yer. Burası bizim için, başlangıçları güzel olmuştur, çok özel anlarımız da olmuştur. Şu an için kamp ortamında her şey çok güzel gidiyor, inşallah bu güzel gidişatı sezon başı ile beraber devam ettireceğiz. Bunun doğrultusunda da ilerlemeye devam ediyoruz."

"Hangimiz iyiyse formayı o giyecek"

Futbol takımlarının sezon başında belli planlamalar yaptığını aktaran Volkan, planlamalar çerçevesinde de takımda oynayacak 3-4 kalecinin olması gerektiğini belirtti.

Şartlar doğrultusunda kaleci transferleri yapıldığına dikkati çeken Volkan, şunları kaydetti:

"Geçen dönemlerde de Fabiano kardeşimiz gelmişti, onunla da çok iyi çalışmalarımız, çok iyi arkadaşlıklarımız olmuştu. Şimdi gelecek olan arkadaşla da rekabete gireceğiz. Tabii ki burada ben de o da sahaya çıkacağız, hangimiz daha iyiysek formayı o giyecektir. Burada Fenerbahçe'nin başarısı için beraberiz. Benim için önemli olan Fenerbahçe kalesinin layıkıyla bana verildiği takdirde en iyi şekilde değerlendirmektir. Tabii ki gelecek arkadaş da bunu en iyi şekilde benimseyip ona göre hareket edecektir."

"Bana forma şansı verildiği takdirde en iyisini yapmaya çalışacağım." diyen deneyimli eldiven, "Hatalarımız tabii ki oluyor. Ama ben uzun vadeli bakıldığı zaman her zaman Fenerbahçe kalesini layıkıyla korumuş bir kaleci olarak kendimi yorumlayabilirim. Tabii ki beğenmeyenler, istemeyenler olabilir. Onlara da saygı duyarım. Ben de bazı şeyleri istemiyorum ama hayat her zaman devam ediyor. Gelen arkadaşa başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

"Ozan Tufan iyi yerlere gelecek"

Ozan Tufan'a çok genç olduğu için destek verdiğini anımsatan tecrübeli kaleci, şu ifadeleri kullandı:

"Bazı şeyleri tespit edemiyor, bazı şeyleri anlayamıyor, doğru yapmaya çalışırken yanlış yapıyor. İnsanları kaybetmek, yerin dibine sokmak çok kolay. Gelen seyircilerden bazı laflar duyuyorum, sadece Ozan’la alakalı değil, kendimle ve diğer arkadaşlarla alakalı, bunlar çok yanlış. Ozan geçen sezon az oynadı ama Benfica gibi bir takım çok ciddi rakamlara istedi. Söylediğim şey şu, '3, 4 maç oynayıp buralara geldin, 15 maç oynasan, kim bilir nerelere gideceksin belli değil.' dedim. Avrupa’da ne transferler dönüyor. Ben Ozan'a inanıyorum. Kafasını sahaya verdiği takdirde iyi yerle gelecek."

İLGİLİ VİDEOLAR