7
Temmuz 2020
Salı
Futbol

Coşkun Demirbakan: Daha iyi konuma gelecek potansiyele sahibiz

22 Kasım 2019 Cuma 19:44 - Son Güncelleme 22 Kasım 2019 Cuma 19:54

1. Lig'de son iki haftada aldığı galibiyetlerle dikkat çeken Eskişehirspor gelecekten umutlu. TRT SPOR'a açıklamalarda bulunan teknik direktörü Coşkun Demirbakan, "Bulunduğumuz durumdan çıkacak potansiyele sahibiz" dedi.

Coşkun Demirbakan, Eskişehirspor’un zor bir süreçten geçtiğini belirtti.

“Biz ne kadar başarılı olursak talibimiz o kadar artar. Biz birkaç maçtır yönetimsiz çıkıyoruz maçlara. Geldiğimiz dönemden şimdiye kadar başarılı olduk diyebilirim.. Ben idari işleri fazla girmem. Ne oraya giderim, ne buraya giderim işim olmaz. Şuana kadar hiçbir yere gitmedik. Bir tek emniyet müdürümüz bizi davet etti. Belediyelerimiz gereken desteği yıllardır veriyorlar. Daha da veriyorlar."

"Yönetici futboldan anlasa zamanında futbol oynardı"

"Yönetici kim olur bilmiyorum. Yönetimin futboldan anlaması şart değil. Yönetici futboldan anlasa zamanında futbol oynardı zaten. Kulüp yöneticilerinin futboldan anlamasına gerek yok. Yönetici kulübe ekonomik kaynak sağlamak için görev yapar. İşten anlayan eski futbolculardan birkaç tanesini yönetime yerleştirebilirler. Bazen yöneticiler maça çıkarken futbolcuyu motive etmek için bir şeyler söylemesi halinde bizim yaptığımız tüm çalışmaları bitirebilir. Spor psikolojisi okumadığı için ters tepebilir."

"Herkes kendi işini yapması lazım"

"Türkiye’nin sorunu herkesin kendi işini yapmayarak başka işlere müdahale etmesi. Herkes kendi işini yapması lazım. Bu ülke ne çekiyorsa, yetkili bilgisizlerden çekiyor. Sanatta, siyasette, sporda herşeyde bunun sıkıntısını çekiyoruz. Eskişehirspor’un bu duruma gelmesi sorumluluk sahibi yetkililerin yanlış yönetimidir. Aşırı gelirleri oluyor kulüplerin, kulüpler bunu güzel şekilde değerlendirse zaten işler bu duruma gelmez."

"Geçmişi bildiğim için durum beni üzüyor"

Coşkun Demirbakan taraftarlarımızın boynunu eğmemek için oynuyoruz Bu hafta güçlü br rakiple mücadele edeceklerini söyledi.

"Güçlü bir rakiple oynayacağız rakip bizim izin verdiğimiz kadar oynar. Taraftarımızda bizim itici gücümüz. İç sahadaki maçlarda motive oluyoruz. Bu olaylara 34 senedir bu işi yapıyorum. Süper ligde başladım. Şimdi 20 yaşında olanlar beni klavye başında eleştiriyor. Biz bu durumun üstesinden gelebilecek potansiyele sahibiz. Geçmişi bildiğim için şuan ki; durum beni üzüyor."

"Taraftarımızın kafasını öne eğmeyecekleri sonuçlar almak için oynayacağız"

"Bu takımı bu sene ligde bırakmaya mecbur hissediyoruz kendimizi mecburuz da. Bütün düşüncemiz taraftarımızı sevindirmek onların yerine koyuyoruz kendimizi. Şuanda ekonomik kriz var. Onların aldığı maç bileti bile onların bütçesini etkiliyor. Biz her zaman kendi taraftarımızın kafasını öne eğmeyecekleri sonuçlar almak için oynayacağız."

Sıradaki Haber
"Boluspor maçı zor geçecektir"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz