7
Mayıs 2021
Cuma
Futbol

Elazığspor'a 'Buruk' veda

02 Haziran 2014 Pazartesi 14:50 - Son Güncelleme 02 Haziran 2014 Pazartesi 14:59

Elazığspor Teknik Direktörü Okan Buruk, görevi bıraktı.

Spor Toto Süper Lig'den, PTT 1. Lig'e düşen Elazığspor'un teknik direktörü Okan Buruk, görevi bıraktığını açıkladı.

Buruk, yaptığı yazılı açıklamada, Elazığspor'da ekim ayından beri yürüttüğü teknik direktörlük görevini kulüple karşılıklı olarak anlaşarak bıraktığını belirtti.

Görevde bulunduğu 7 aylık süreçte kulüp yönetimi, futbolcular ve taraftarlarla ligde kalma yolunda büyük bir mücadele verdiklerini ancak yapılan tüm fedakarlıklara rağmen Doğu Anadolu Bölgesi'nin Süper Lig'deki tek temsilcisi olan Elazığspor'u ligde tutamadıklarını vurgulayan Buruk, şunları kaydetti:

"Elazığspor için hepimiz çok büyük fedakarlıklar yaptık. Buna rağmen takımımızı Spor Toto Süper Lig'de tutamadık. Bunun üzüntüsünü halen yaşamaktayız. Yaşanan bu süreçte başkanımız, yönetimimiz ve de sevgili Elazığlılardan çok büyük destek gördük. Burada çalışmaktan büyük bir gurur duyduk. Yaşadığımız sıkıntılarda, Süper Lig'de oynamak kadar önemli bir değerin kıymetini bilmeyen, aslında bu değeri sahiplenmesi gereken kişilerin Elazığspor'u maddi ve manevi sahipsiz bıraktığını üzülerek gördüm. Bölgenin güzide kulübü Elazığsporumuz'a sahip çıkma adına herhangi bir girişim ve ümit göremediğimden, şerefle yapmış olduğum görevimi başkanımızla anlaşarak sona erdiriyorum. Çok değerli bir marka olan Elazığsporumuza bundan sonraki süreçte hak ettiği değerin verilmesini ve hakkı olan Süper Lig'e tekrar dönmesini canı gönülden diliyorum."

Sıradaki Haber
Gaziantep BB yeni sezonda iddialı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz