• BTC:
  • ETH:
  • LTC:
  • XRP:
  • SOL:
  • EXEN:
AL/SAT
Futbol

Kutlu ve Turmuş'tan maç yorumu

22 Ekim 2013 Salı 00:32 - Son Güncelleme 22 Ekim 2013 Salı 00:38

Mersin İY sahasında Denizlispora 1-0 yenildi. İşte maç sonu değerlendirmeleri...

PTT 1. Lig takımlarından Mersin İdman Yurdu'nda teknik direktör Hakan Kutlu, Denizlispor karşısında, oyunun gereğini daha az yapan bir görüntü sergilediklerini söyledi.

Kutlu, 1-0 yenildikleri Denizlispor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, maçın genelinde düşük tempoda mücadele ettiklerini söyledi.

Topun oyunda çok az kaldığını, hakemin de bu duruma müsade ettiğini savunan Kutlu, "Hakem rakibin fazla sayıda vakit harcamasına müsade etti, bu da oyun tempomuzu ayarlayamamamıza neden oldu. Rakipten çok fazla sayıda oyuncu da ikinci sarı karttan oyun dışı kalmalıydı, kötü bir hakem yönetimi vardı" dedi.

Sezon başından beri ortaya koydukları performanstan uzak kaldıklarını anlatan Kutlu, "Oyunun gereklerini daha az yapan bir takım görüntüsündeydik. Oyuna hakimdik ama duran toptan gol yedik. Rakiplerimizi yakalayabileceğimiz bir haftada kaybettik. Yolumuza devam edeceğiz. Uzun bir maraton var önümüzde" diye konuştu.

Denizlispor cephesi

Denizlispor Teknik Sorumlusu Ümit Turmuş da takım olarak rakip ayırt etmeyen bir oyun anlayışını yerleştirmeye çalıştırdıkları belirterek, rakibi oynatmadan, oynamaya gayret ettiklerini söyledi.

Mersin temsilcisinin rahat pozisyon bulamadığını, kendilerinin de pozisyona girmekte zorlandıklarını anlatan Turmuş, "Skora endeksli bir oyun düşünmedik. Yenilgi aklımızdan geçmedi, yeneriz veya berabere kalırız diyorduk, aklımızdakini sahaya yansıttık. Çabuk oynayarak, rakibin hatalarını değerlendirerek, daha iyilerini yapmak istiyoruz" dedi.

Sıradaki Haber
PTT 1. Lig kıran kırana
Yükleniyor lütfen bekleyiniz