15
Mayıs 2021
Cumartesi
Futbol

"Rakiplerin kaybetmesi ve bizim kazanmamız gerekiyor"

17 Nisan 2021 Cumartesi 19:56 - Son Güncelleme 17 Nisan 2021 Cumartesi 19:58  |  Kaynak : AA

Ankara Keçiörengücü'nün teknik sorumlusu Hamdi Yılmaz, ligi ilk 6'da bitirme hedeflerinin olduğunu hatırlatarak, "Bundan sonra rakiplerin kaybetmesi ve bizim kazanmamız gerekiyor" dedi.

Yılmaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Tuzlaspor ile zorlu bir maç oynadıklarını belirterek, "Kendi oyunumuzu sahaya yansıtmadık. Bunun yanı sıra Tuzla daha istekli ve daha çok koştu. Biz birkaç pozisyon yakaladık. Bu pozisyonları değerlendirseydik maçın neticesi 1-1'de olmazdı, buradan galip de ayrılabilirdik. Bu bize bir ders oldu. Fakat bizim esas amacımız ilk 6'ya kalmaktı. Üstümüzdeki Altınordu galip gelirse 6 puana çıkıyor puan farkı. Bu bizi bayağı bir zora soktu." diye konuştu.

"Sezon başından beri ilk 6'nın içinde olma gayreti içerisindeydik." diyen Yılmaz, şunları kaydetti:

"Arzu, istek çok değildi. Bundan sonra rakiplerin kaybetmesi ve bizim kazanmamız gerekiyor. Biz de Play-off'un içinde olabilelim. Bugün bunu tecelli etti. Bundan sonraki maçlarımızı almaya gayret edeceğiz. Ligi de iyi bir yerde bitireceğimize inanıyorum. Diğer taraftan hakemlerin tercihleri de oyunu etkiliyor. Etkileyince de futbolcu demoralize oluyor. 'Neden vermedin, neden gittin' gibi. İtirazlar başlıyor. Sinir sistemi geriliyor. Bu nedenle ben hakem kararlarının çok adil olduğunu zannetmiyorum."

Sıradaki Haber
İstanbulspor farklı kazandı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz