23
Şubat 2020
Pazar
Futbol

Ağrı'da TFF 3. Lig sevinci

20 Mayıs 2019 Pazartesi 09:09 - Son Güncelleme 20 Mayıs 2019 Pazartesi 09:16

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. kademe play-off müsabakasında Akşehirspor'u 1-0 yenerek 18 yıl sonra TFF 3. Lig'e yükselen Ağrı 1970, maçın ardından geldiği kentte coşkuyla karşılandı.

Gaziantep Kalyon Stadı'nda önceki gün oynanan müsabaka sonrası kente gelen Ağrı 1970 kafilesi, konvoy eşliğinde kutlama programının düzenlendiği Dörtyol Kavşağı'nda taraftarlarıyla buluştu.

Kafile ile sarı-lacivert formalar giyen ve ellerinde meşaleler olan taraftarlar, programda yerel sanatçıların verdiği konserle doyasıya eğlendi.

Havai fişek gösterisinin de gerçekleştiği ve renkli görüntülerin yaşandığı kutlamalara katılan taraftarlar, halay çekerek 3. Lig'e çıkma sevincini yaşadı.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, programda yaptığı konuşmada, Ağrı 1970'in büyük başarı örneği sergilediğini ve bundan sonraki hedeflerinin üst liglere yükselmek olduğunu belirtti.

Bu takımın desteklemesi gerektiğini dile getiren Sayan, "Emeği geçen herkesi kutluyor, başkanından futbolcusuna herkesi tebrik ediyorum. Asıl zorlu süreç bundan sonra başlıyor. Birlik ve beraberlik içerisinde takımımızı yükseltmemiz lazım." diye konuştu.

Ağrı 1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım da çok mutlu olduklarını, hayallerinin gerçekleştiğini ifade etti.

Kaynak: AA