Futbol

“Boupendza’ya Türkiye’den teklif yok”

30 Temmuz 2021 Cuma 12:34 - Son Güncelleme 30 Temmuz 2021 Cuma 16:04  |  Kaynak : İHA

Süper Lig ekibi Atakaş Hatayspor'un onursal başkanı Lütfü Savaş, transferin gözde ismi Aaron Boupendza'ya Türkiye’den herhangi bir kulübün teklif yapmadığını açıkladı. Savaş, Gabonlu golcü için istedikleri rakamı da açıkladı.

Geçen sezonu altıncı sırada bitiren Hatayspor, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Gidecek ve gelecek oyuncular için çalışmalar devam ederken, gündemden düşmeyen Süper Lig’in gol kralı Aaron Bopendza’nın Fenerbahçe’ye gideceği yönündeki haberler, bordo-beyazlı ekibin onursal başkan Lütfü Savaş'a soruldu. Savaş, Bopendza için Türkiye’den herhangi bir teklif almadıklarını açıkladı.

"8 milyon 150 bin eurodan aşağı vermeyi düşünmüyoruz"

İHA'ya konuşan Lütfü Savaş, Boupendza’ya İngiltere, İtalya ve Orta Doğu’dan 4 kulübün teklif yaptığını kaydetti.

Savaş, “Boupendza için Türkiye’den herhangi bir kulüple temas halinde değiliz. İngiltere, İtalya ve Orta Doğu’dan 4 kulübün teklifi var. O kulüplerle temas halindeyiz. Boupendza fiyatını bulduğu zaman satabiliriz. Satmazsak da yine 1 yıla kadar bizim oyuncumuz, onu değerlendirmeye devam ederiz. Boupendza da çok üst seviye bir futbolcu olduğunu ispat etti. Özellikle oynayabileceği bir kulübe, bizi de ücret olarak tatmin edecek bir ücretle giderse onu göndermeyi planlıyoruz. 8 milyon 150 bin eurodan aşağı vermeyi düşünmüyoruz. Çünkü daha önce biz Krasnodar takımı ile 8 milyon 150 bin euroya anlaştık, imza attık ve satıştan da yüzde 20 pay aldık. Boupendza istemeyince göndermedik. Dün Boupendza ile bir görüşme yaptık. Bizzat ben tercümanı aracılığı ile görüştüm. Bizim, Hatayspor’un beklentilerini anlattık. O da kendi durumunu bize sundu, net bir şekilde her şeyi konuştuk. Bundan sonra temaslar daha hızlı olacak” dedi.

Sıradaki Haber
Galatasaray'da kabuk değişimi sürüyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz