30
Eylül 2020
Çarşamba
Futbol

Harcama limitlerine neler dahil?

04 Ağustos 2020 Salı 15:17 - Son Güncelleme 04 Ağustos 2020 Salı 15:25  |  Kaynak : TRT SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu, merakla beklenen "Harcama Limitlerini" açıkladı. Peki takımlar için belirlenen bu miktar, nerede ve nasıl kullanabilecek? İşte detaylar...

Türkiye Futbol Federasyonu, takımlar için belirlediği harcama limitlerini açıkladı. Limitler belirlenirken gişe, sponsorluk, reklam, yayın ve ticari faaliyetler gibi gelir kalemleri baz alındı.

Belirlenen ölçütler çerçevesinde yapılan hesaplar sonucu kulüpler için 2020-2021 sezonunda geçerli olacak harcama limitleri netleşti.

Peki kulüpler, açıklanan meblağları nerede ve nasıl kullanabilecek?

Kulüplerin şu an sözleşmeli futbolcularının yıllık maaşları belirlenen limitler içinde yer alacak. Ekiplerin mevcut futbolcularından kaynaklı transfer taksitleri de limit dahilinde değerlendirilecek.

A takım teknik heyet ve personelinin maaş giderleri yine açıklanan miktarın içinde bulunuyor. Kulüplerin menajerlerlik harcamaları da belirlenen limitler dahilinde.

Kulüplerin yeni yapacağı transferler için ödeyeceği bonservis ve kiralama bedelleri ile futbolcu maaşları, belirlenen limitten düşülecek.

Bu doğrultuda Süper Lig ekipleri mevcut kadro yapılanmasında açıklanan bu limitlere uymak zorunda olacak.

Kulüpler, futbolcu satışından veya yapacağı sponsorluk anlaşmalarından elde edeceği gelirlerin 3'te 1'ini limite ekleyip kullanabilecek.

UEFA organizasyonlarında mücadele edecek takımların Avrupa gelirleri henüz ilan edilmediği için Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan hesaplamalarda belirlenen limitlere dahil edilmedi.
 

Sıradaki Haber
Gökhan İnler Beşiktaş yolunda
Yükleniyor lütfen bekleyiniz