28
Kasım 2020
Cumartesi
Futbol

İşte Badou Ndiaye'nin maliyeti

04 Ocak 2020 Cumartesi 17:45 - Son Güncelleme 05 Ocak 2020 Pazar 00:12

Trabzonspor Kulübü, Senegalli orta saha oyuncusu Badou Ndiaye ile satın alma opsiyonlu olarak sezon sonuna kadar kiralık olarak anlaştığını borsaya bildirdi. Açıklamada Ndiaye ve Stoke City'e ödenecek ücretlere de yer verildi.

Bordo-mavili kulüp, Ndiaye'ye yarım sezon için 1 milyon euro garanti ücret, menajerine 100 bin euro, İngiliz kulübü Stoke City'e de 150 bin sterlin ödeyecek.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan iki ayrı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Profesyonel futbolcu Papa Alioune Ndiaye'nin, satın alma opsiyon hakkı kulübümüze ait olmak üzere, sezon sonuna kadar geçici transferi konusunda Stoke City ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Stoke City kulübüne geçici transfer bedeli olarak 150 bin sterlin ödenecektir.

Profesyonel futbolcu Papa Alioune Ndiaye ile sezon sonuna kadar anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya 2019-20 futbol sezonu ikinci yarısı için 1 milyon euro garanti ücret ödenecektir. Transfer ile ilgili ayrıca 100 bin euro menajerlik bedeli ödenecektir."

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Adı büyük takımlarla anılan Halil Dervişoğlu'nu İngilizler kaptı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz