Futbol

Molde'den yağmur duası!

25 Kasım 2015 Çarşamba 15:33 - Son Güncelleme 25 Kasım 2015 Çarşamba 14:10

"Umarım yağmur yağar, rüzgar eser ve ilk maçtaki gibi şanslı oluruz."

Molde Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer, UEFA Avrupa Ligi A Grubu'nda 26 Kasım Perşembe Fenerbahçe, karşısında puan alarak gruptaki liderliklerini garantilemek istediklerini söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Aker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına Finlandiyalı savunma oyuncusu Joona Toivio'yla katılan Solskjaer, 26 Kasım Perşembe sahaya en az bir puan almak için çıkacaklarını belirtti.

Göreve başlayalı kısa bir süre olduğunu ve gruptan çıkmayı garantilediklerini hatırlatan Norveçli teknik adam, "Maça her zamanki gibi hazırlanıyoruz. Maçta savunmada açıklar bulursak gol atma imkanımız artar. Avrupa maçlarında bu açıkları yakalamak çok önemli. Zor maç olacak. Fenerbahçe karşısında bir puan alarak liderliği garantilemek istiyoruz. Bu bizim için tarihi bir zafer olacak" dedi.

Futbolculuk döneminde Manchester United'ın efsane isimlerinden biri olan Norveçli teknik adama, 1996 yılında Fenerbahçe'nin İngiliz temsilcisini 41 yıl sonra Old Trafford'a yenen ilk takım olduğu maçta oynaması hatırlatıldı. Aradan geçen 19 yılda Fenerbahçe'deki değişimin sorulması üzerine Solskjaer, şöyle konuştu:

"O maç bizim Ferguson'la kaybettiğimiz ilk Avrupa maçıydı aynı zamanda. Fenerbahçe şu an çok fantastik oyunculardan kurulu bir takım. Fenerbahçe karşısında ilk maçta şanslı bir zamanımıza karşılaştık. Umarım yarın yağmur yağar, rüzgar eser ve ilk maçtaki gibi şanslı oluruz. Diego, Van Persie gibi dünya yıldızlarıyla oynamak takımımın oyuncuları için bir avantaj olacak."

Fenerbahçe'nin sağlam savunma yaptığını ve iyi oynadığını anlatan Solskjaer, "Az gol yiyen bir takım. Fenerbahçe için sıkıntı oluşturmaya çalışacağız. Fenerbahçe'yi izlemek için gözlemci gönderdik. Video analiz yaptık. Dünyada meşhur olan oyunculara karşı oynarken onlar hakkında takıma fazla bir şey söylemeye gerek yok. Netice olarak genellikle sahada 11 oyuncu ve beyaz top olur. Onun dışında bir şey yok" değerlendirmesinde bulundu.

Norveçli teknik adam, "Türkiye'de çalışmak ister misiniz?" sorusuna ise "Türkiye'de mesleğimin sonlarına doğru çalışabilirim. Yakın bir zamanda olmaz. İleride olabilir" cevabını verdi.

Norveç ekibinin savunma oyuncusu Toivio ise, Fenerbahçe'nin forvetlerinden Jose Fernandao'ya değil Robin van Persie'ye karşı oynamak istediğini vurgulayarak, "Van Persie'nin ismi daha büyük. Yarın ona karşı mücadele etmek isterim" şeklinde konuştu.

Sıradaki Haber
Fenerbahçe suni çimde oynayacak
Yükleniyor lütfen bekleyiniz