Futbol

Kartal: "İstenmeyen şeyler olabilirdi"

30 Aralık 2014 Salı 20:47 - Son Güncelleme 30 Aralık 2014 Salı 20:48

İsmail Kartal, ertelenen Altınordu mücadelesi ile ilgili konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Ziraat Türkiye Kupası'nda Altınordu ile oynayacakları maçın saha ve hava koşulları nedeniyle ertelenmesine ilişkin kararının futbolcuların sağlığı açısından doğru olduğunu söyledi.

Kartal, maçın ertelenmesi kararının ardından yaptığı açıklamada, İzmir'e güzel bir maç için geldiklerini ancak hava koşullarının buna müsaade etmediğini dile getirdi.

Takım olarak maçı her şartta oynamak için hazır olduklarını, hatta bu nedenle hava şartlarını da dikkate alarak iyi bir sonuç almak için takviyeli bir kadroyla geldiklerine işaret eden Kartal, şunları kaydetti:

"Maçtan önce sahaya çıktığımızda, eski bir futbolcu, futbol adamı olarak bu koşularda maçın oynanamayacağına karar verdik. Hakemler bizi odasına davet etti, 'bize 3 saat önce saha kontrolü yaptık, karar verdik ama tekrar yağmurun şiddeti arttığı için kontrol edeceğini' söylediler. Sonra bu şartlar altında maçın oynanmayacağını söylediler. Her şeyden önce sporcunun, futbolcunun sağlığı önemli, eğer bu şartlar altında oynansaydı, her iki takım futbolcuları açısından, sakatlık anlamında istenmeyen şeyler olabilirdi. Hakemler böyle bir karar verdi, teşekkür ederiz."

Sıradaki Haber
"Haklı bir galibiyet elde ettik"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz