25
Eylül 2020
Cuma
Motor Sporları

Ferrari'ye sükunet çağrısı

18 Mart 2014 Salı 14:38 - Son Güncelleme 18 Mart 2014 Salı 14:40

Ferrari pilotu Alonso: "Soğukkanlı olmalıyız."

Formula 1 takımlarından Ferrari'nin İspanyol pilotu Fernando Alonso, sezonun ilk yarışı Avustralya Grand Prix'sinde yeni otomobilleri F14 T'nin, yarışı kazanan Nico Rosberg'in kullandığı Mercedes F1 W05'in 35 saniye arkasında kalmasına rağmen soğukkanlı olmaları gerektiğini söyledi.

Renault takımıyla 2005 ve 2006 sezonunda şampiyonluğa ulaşan, son 2 sezonu ise ikinci bitiren Ferrari sürücüsü Alonso, Autosport dergisine yaptığı açıklamada, Rosberg'in pilotajındaki Mercedes F1 W05'in diğer araçlara göre çok üstün gözüktüğü 2014'ün ilk yarışı Avustralya Grand Prix'sine bakarak kimin şampiyon olacağını söylemenin mümkün olmadığını belirtti.

Yarışı ikinci bitiren Red Bull'dan Daniel Ricciardo'nun yakıt kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle diskalifiye edilmesiyle 4'üncülüğü elde eden Alonso, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Rosberg'in 35 saniye gerisinde olmaktan memnun değiliz ama sakin olmalı ve sonraki yarışta daha iyisini yapmalıyız. Mercedes, kış testlerinde olduğu gibi Avustralya'da da çok güçlüydü ve kazanmayı hakettiler. Bize düşen ise hem güçlü hem de geliştirmemiz gereken yanlarımızı saptamak sonrasında ise aradaki farkı en aza indirmek."

Alonso, Ferrari motoru kullanan takımların ilk yarışta elektronik sorunlar yaşadığının hatırlatılması üzerine son 4 yılın şampiyonu Red Bull'dan Sebastian Vettel ve yarışa ilk cepten başlayan Mercedes pilotu Lewis Hamilton'ın da motor arızası yüzünden yarış dışı kaldığını dile getirerek, "Evet, Mercedes çok güçlü ama sonuçta Hamilton ve Vettel'in 12 puan önündeyiz" ifadesini kullandı.

Sıradaki Haber
F1'de şok gelişme
Yükleniyor lütfen bekleyiniz