Motor Sporları

Hamilton: Çok iyi bir seyirci var

09 Ekim 2021 Cumartesi 17:35 - Son Güncelleme 09 Ekim 2021 Cumartesi 17:35  |  Kaynak : AA

Formula 1 takımlarından Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton sıralama turlarının ardından yaptığı açıklamada, "Çok iyi bir seyirci var. Umarım onlara yarın heyecanlı bir yarış izletiriz." dedi.

Türkiye Grand Prix'sinin sıralama turlarını ilk sırada tamamlamasına karşın içten yanmalı motorunu değiştirdiği için 10 sıra geriden başlama cezası alan Büyük Britanyalı pilot, yarınki yarış öncesinde İstanbul Park Pisti'nde açıklamalarda bulundu.

Sıralama turlarının zorlu geçtiğini belirten 36 yaşındaki Hamilton, "Pist, tutuş açısından kesinlikle harika. Ancak yağmur nedeniyle hala nemli bölgeler vardı ve lastiklerin ısınması zaman aldı. Burada geçiş kolay değil. Yarın hepimiz aynı lastikle yarışa başlayacağız, üst sıralara yükselmenin zor olacağını düşünüyorum. Arkadaki düzlük oldukça uzun, neler yapabileceğimize bakacağız." diye konuştu.

İstanbul Park'a gelen yarışseverlerden övgüyle bahseden Hamilton, "Türkiye'ye geri dönmek çok güzel. Geçen yıl benim ve takımım için inanılmazdı. Çok iyi bir seyirci var. Umarım onlara yarın heyecanlı bir yarış izletiriz." ifadelerini kullandı.

Takım arkadaşının cezası nedeniyle yarışa ilk sıradan başlayacak Mercedes'in Fin pilotu Valtteri Bottas ise, "Hamilton minimum cezayı aldı, ben ilk sıradayım. Yarın kendi yarışıma odaklanacağım ve iyi bir tempo yakalamaya çalışacağım." şeklinde görüş belirtti.

 

Etiketler : F1Hamiltonİstanbul
Sıradaki Haber
İstanbul'da pole pozisyonu Bottas'ın
Yükleniyor lütfen bekleyiniz