23
Eylül 2020
Çarşamba
Motor Sporları

Dünya Ralli Şampiyonası heyecanı TRT SPOR'da

22 Ocak 2020 Çarşamba 14:50 - Son Güncelleme 22 Ocak 2020 Çarşamba 15:18

Dünya Ralli Şampiyonası'nda organizasyonun açılış ayağı alışık olunduğu gibi Monte Carlo'da koşulacak. Nefes kesen anlara sahne olan yarışların heyecanı TRT SPOR'da yaşanacak.

Otomobil sporlarının en çok ilgi toplayan organizasyonlarından 'Dünya Ralli Şampiyonası'nda heyecan başlıyor..
 
Sezonun açılış yarışı, Monte Karlo Rallisi'nde YARIN iki etap geçilecek ve zorlu mücadele saat 22.25'ten itibaren TRT Spor'dan ekranlara taşınacak.

Dünya Ralli Şampiyonası, yaklaşık 2 buçuk aylık aranın ardından yeniden hareketleniyor. Organizasyonun açılış ayağı, alışık olunduğu gibi Monte Carlo'da koşulacak.

Dünya Ralli Şampiyonası'nın açılış yarış heyecanı, TRT SPOR ekranlarında yaşanacak. 

Fransız Alplerinin de ev sahipliği yapacağı 4 günlük yarışta, 2 gece etabıyla birlikte 16 etap geçilecek. Ekipler, 304 kilometresi özel etap olmak üzere toplam bin 505 kilometre kat edecek.

Çoğunlukla asfalt üzerinde gidecek sürücüler, dağlardaki etaplarda değişik hava ve yol koşullarıyla da mücadele edecek. Kuru zeminin yanı sıra karlı ve buzlu yolların da geçileceği etaplarda, lastik seçimleriyle araç ayarları ekipler için büyük önem taşıyacak.

Loeb & Ogier zirvede

88. kez düzenlenecek Monte Carlo Rallisi'ni bugüne kadar en fazla kazanan iki isim bulunuyor.

Artık organizasyonda yer almayan Sebastien Loeb ile 2019 galibi Sebastien Ogier, 7'şer kez bu ralliyi zaferle tamamladı.

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
"Tek hayalim dünya şampiyonluğu"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz