24
Eylül 2020
Perşembe
Motor Sporları

Milli motosikletçiler TRT SPOR2'de sahne alıyor

05 Ağustos 2020 Çarşamba 12:49 - Son Güncelleme 05 Ağustos 2020 Çarşamba 13:30  |  Kaynak : AA

Milli motosikletçiler Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu Portekiz'de, Deniz Öncü ise Çekya'da yapılacak dünya şampiyonalarında piste çıkacak. Yarışların heyecanı TRT SPOR2 ekranlarında yaşanacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Dünya Superbike, Dünya Supersport ve Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nın Portekiz'de, Dünya Moto3 Şampiyonası'nın ise Çekya'da 7-9 Ağustos'ta yapılacağı belirtildi.

Dünya Superbike Şampiyonası'nda genel klasmanda 66 puanla 4. sırada yer alan milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu'nun, Portekiz'in Algarve Pisti'nde yapılacak üç yarışta da kupa mücadelesi vereceği aktarıldı.

Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda ilk ayağın ikinci yarışında birinci olan ve 35 puanla genel klasmanda 2. sırada yer alan Bahattin Sofuoğlu'nun, Portekiz'de aynı pistte birincilik için yarışacağı kaydedildi.

Yarışlar, 8 Ağustos Cumartesi günü saat 15.50, 9 Ağustos Pazar günü ise saat 12.55'den itibaren TRT SPOR2'den naklen yayınlanacak.  

Dünya Supersport Şampiyonası'nda tecrübe kazanan ve 18 puanla 10. sırada yer alan Can Öncü'nün, sezonun üçüncü ayak yarışında Algarve Pisti'nde yarışacağı ifade edildi.

Deniz Öncü'nün piste çıkacağı Dünya Moto3 Şampiyonası'nın dördüncü ayak yarışının ise 7-9 Ağustos'ta Çekya'da Brno Pisti'nde olacağı belirtildi.

Sıradaki Haber
Marc Marquez'e iki haftada ikinci ameliyat
Yükleniyor lütfen bekleyiniz