28
Eylül 2020
Pazartesi
Tenis

Marsel İlhan "kura"dan yakındı

25 Mayıs 2015 Pazartesi 11:22 - Son Güncelleme 25 Mayıs 2015 Pazartesi 11:27

Roland Garros'dan elenen İlhan, "Şanssız bir kuraydı. İyi bir tecrübe oldu" dedi

Fransa Açık Tenis Turnuvası'na (Roland Garros) ana tablo maçlarından başlayan ve ilk turda İsviçreli Stan Wawrinka'ya yenilerek elenen milli tenisçi Marsel İlhan, zorlu bir rakiple oynadığını, Wimbledon'da iyi bir kura çekmek istediğini söyledi.

Roland Garros turnuvası için Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Marsel, Wawrinka'nın dünya sıralamasında ilk 10'da olduğunu hatırlatarak, "Rakibim ilk ondaydı. Zor bir kura çektim. Şanssız bir kuraydı. Benim için iyi bir tecrübe oldu" dedi.

Wawrinka'ya karşı iyi bir mücadele verdiğini belirten Marsel, "Maça iyi başladım. İki kez servis kırma şansı yakaladım. Onu değerlendirseydim belki maç farklı boyutta gidebilirdi ama olmadı. Böyle bir yerde oynamak kolay değil" diye konuştu.

Marsel İlhan, teniste 1 puanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Servisi kırabilseydim 4-2 yapacaktım. Kendi servisimde 5-2 yapabilir ve seti de alabilirdim. Seti aldıktan sonra çok farklı olabilirdi. Teniste 1 puan çok önemli. Puan aldıktan sonra büyük bir şans geliyor. Değerlendirmezseniz kaybediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

"Wimbledon'da amacım ilk maçı kazanmak"

Marsel İlhan, sezonun üçüncü "grand slam" turnuvası Wimbledon'da başarılı olmak istediğini söyledi.

İlk maçın önemli olduğunu dile getiren Marsel, "Wimbledon'da inşallah iyi bir kura çekerim. Amacım ilk maçı kazanmak. En önemlisi her zaman ilk maçı kazanmaktır. İlk maçı kazandıktan sonra her şey beraberinde geliyor, güven geliyor" şeklinde konuştu.

Marsel İlhan, Barcelona'daki ekibiyle çok iyi çalıştığını aktararak, "Güzel antrenmanlar yapıyorum. Bu sene iyi sonuçlar aldım. Şu anda dünyada 81 numarayım. Bu sene çok fazla puan kaybetmiyorum. İnşallah bu seneyi ilk 50'de kapatmayı düşünüyorum. Hedef şu anda ilk 50. Çok uzak değilim. Seneye de inşallah Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etmek istiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye'deki destekten memnunum"

Marsel İlhan, tenisteki başarılarında Türkiye'de gördüğü desteğin büyük katkısı olduğunu vurgulayarak, "İnsanlar beni destekliyorlar. Buraya kadar gelip, Türk bayrağı ile izleyen insanları gördüm. Çok güzel bir duygu. Türkiye'de tenis bence iyi gidiyor" ifadelerini kullandı.

Tenis oynamak isteyen gençlere çok çalışmaları gerektiğini tavsiye eden Marsel İlhan, "Tenis çok centilmen bir spor. Gerçekten çok güzel ve klas bir spor. Gençlerin mutlaka çok çalışması lazım. Sonuna kadar inanmak ve pes etmemek gerekiyor" diye konuştu.

Kariyerinde 9. kez bir "grand slam" turnuvasında ana tabloya yükselen Marsel, geçen sezon dünya sıralamasında 188'inciliğe kadar gerilemesinin ardından bu yıl 2011'den bu yana ilk defa ilk 100'e girmeyi başardı ve kariyerinin en iyi derecesine ulaşarak 77. sıraya kadar yükselmişti.

Sıradaki Haber
Fransa Açık'ta favoriler zorlanmadı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz