Tüm Ligler
Tüm Ligler
Süper Lig
TFF 1. Lig
Premier Lig
Primera Lig
Bundesliga I
Serie A
Ligue 1
16
Aralık 2019
Pazartesi
CANLI
Tenis

Teniste büyük başarı

28 Temmuz 2019 Pazar 13:11 - Son Güncelleme 28 Temmuz 2019 Pazar 13:12

İstanbul Aydın Üniversitesi Tenis Kadın Takımı bir ilke imza atarak, Avrupa Üniversite Sporları Birliği’nin düzenlediği 2019 Avrupa Üniversiteler Tenis Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu oldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Kadın Tenis Takımı, Avrupa Üniversite Sporları Birliği’nin (EUSA) düzenlediği 2019 Avrupa Üniversiteler Tenis Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu oldu.

Karadağ’ın başkenti Podgorica'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda İstanbul Aydın Üniversitesi kadınlar kategorisinde ‘ilk kez’ Avrupa Şampiyonluğunu kazanarak Türkiye'ye büyük bir gurur yaşattı. İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın; “Bugün çocuklarımızın bu başarısı beni ülkem ve İstanbul Aydın Üniversitesi Ailesi olarak müthiş gururlandırdı. Türkiye’ye teniste 2 Avrupa Şampiyonluğu getirmek büyük gurur. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.

İAÜ Kadın Tenisçiler Bir İlke İmza Attı

Cemre Anıl, Melis Sezer, Sidal Ak ve Merve Herduran’dan oluşan İAÜ Tenis Kadın Takımı, yarı finalde Fransa’nın University of Grenoble Alpes takımını 2-1 yenerek finale çıktı. Finalde ise bir başka Fransa Üniversitesi olan University of Bordeaux ile karşı karşıya gelen İAÜ Tenis Kadın Takımı zorlu geçen müsabakada, 1-1'lik eşitlik sonucunda 3 set üzerinden double maça geçildi. Double sette rakibini 6-3 ve 6-2'lik setlerle üstünlük sağlayan İAÜ Kadın Tenis Takımı, rakibini 2-0 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. İAÜ Tenis Kadın Takımı bu skorla ilk kez bu branşta kadınlarda bir Avrupa Şampiyonluğu elde eden üniversite oldu.

Mert Naci Türker, Burak Bilgin ve Kutsal Korkmaz’dan oluşan İstanbul Aydın Üniversitesi Tenis Erkek Takımı da Avrupa 4.ncüsü olarak turnuvayı bitirdi.

Kaynak: TRT SPOR