2
Ekim 2020
Cuma
Tenis

Wawrinka'ya hakarete ceza!

14 Ağustos 2015 Cuma 10:46 - Son Güncelleme 14 Ağustos 2015 Cuma 10:54

Wawrinka'nın kız arkadaşına hakaret eden Nick Kyrgios'a para cezası verildi.

Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP), Montreal'de düzenlen ATP Rogers Kupası'nda, Stanislas Wawrinka'ya söylediği hakaret içerikli sözler nedeniyle Avustralyalı tenisçi Nick Kyrgios'a 10 bin dolar ceza verdi.

ATP'den yapılan açıklamada, Nick Kyrgios ile Stanislas Wawrinka arasında oynanan Rogers Kupası maçı sırasında Avustralyalı tenisçinin rakibine söylediği sözlerin kabul edilemez olduğu, bu nedenle cezanın en üst limitinden 10 bin dolar para cezası aldığı belirtildi.

Kyrgios, Wawrinka'ya maç esnasında kız arkadaşı Hırvat 19 yaşındaki tenisçi Donna Vekic'in, Avusturyalı raket Thanasi Kokkinakis ile birlikte olduğunu söylemiş ve bu sözler kameralardan duyulmuştu.

Yaşanan olay, Avustralya'da sosyal medya üzerinde geniş yankı uyandırırken, Kyrgios'un ülkesini düzgün temsil edemediği yönünde eleştiriler yapıldı. Wawrinka'nın sakatlığı nedeniyle maçtan çekilmesinin ardından üst turda ABD'li John Isner'e yenilen Kyrgios'a, mücadele sırasında taraftarlar da tepki gösterdi.

Olayların ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Kyrgios, "Dün gece Stanislas Wawrinka'ya karşı söylediğim sözlerden dolayı özür dilerim. Söylediklerim sıcağı sıcağına, kızgınlıkla söylenmiş, hiç bir şekilde kabul edilemez sözlerdi. Hareketlerimden sorumluyum ve olanlardan dolayı pişmanım" ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Milli raket Eraydın, Moskova'da ikinci
Yükleniyor lütfen bekleyiniz