20
Nisan 2021
Salı
Tenis

"En iyisini yapmaya çalışacağım"

21 Ekim 2013 Pazartesi 12:19 - Son Güncelleme 21 Ekim 2013 Pazartesi 12:25

Alman tenisçi Angelique Kerber, sezon başında koyduğu hedefe ulaştığını söyledi.

TEB BNP Paribas Championships İstanbul'da mücadele edecek Alman sporcu Angelique Kerber, turnuvada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını söyledi.

Kerber, geçen yıl da organizasyonda mücadele ettiğini hatırlatarak, "Son haftalarda iyi oynadım ve buraya gelme şansım oldu. Geçen yıldan çok güzel hatırlarım var. İstanbul'da olmak çok güzel. Turnuvaya çok sıkı bir şekilde çalışıyorum. Gerçekten burada olmak çok özel bir duygu. Bunun için onur duyuyorum" diye konuştu.

Kendisine güvendiğini anlatan Alman sporcu, "Ben kendime hep inanırım. İkinci defa burada olduğum için çok mutluyum. Sezonun ortasında bunu beklemiyordum. Bazı sorunlar yaşadım ama sezonun sonuna kadar çok iyi oynadım ve son noktayı yakaladım. Sezonun başında hedefim buydu ve başardım. Etkinliğin bir parçası olmak çok güzel" ifadelerini kullandı.

Kırmızı Grup'ta Serena Williams, Agnieszka Radwanska ve Petra Kvitova ile karşılaşacağının belirtilmesi üzerine Kerber, "Kura çok kolay görünmüyor. Tabi her maça ayrı olarak hazırlanacağım. Antrenörümle maçlar öncesinde planlama yapıyorum. Yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışacağım. Kazanmak için elimden geleni yapacağım ama her maçtan da keyif almaya çalışacağım" değerlendirmesinde bulundu.

Angelique Kerber, bir soru üzerine, solak olmanın kendisine fazla bir avantaj sağlamadığını da ifade etti.

Sıradaki Haber
"1 numarada kalmak zor"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz