26
Şubat 2021
Cuma
Voleybol

Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası sona erdi

03 Şubat 2020 Pazartesi 16:28 - Son Güncelleme 03 Şubat 2020 Pazartesi 16:33

Mersin'de düzenlenen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası sona erdi. Dereceye giren takımlar, Avrupa Şampiyonası'na katılım hakkı elde etti.

Toroslar Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) işbirliğiyle düzenlenen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası grup eleme maçlarının ardından final müsabakası ile son buldu.

Toplam 48 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada dereceye giren sporculara ödülleri Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve festivale katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

Şampiyonada birinci olan Simge Yalçın, Bahanur Gökalp, Merve Çelebi, Yasin Baysal, Ali Cebeci, Mehmet Çıvgın ve İbrahim Çandır ise Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil etmeye hak kazandı. Şampiyon takımlar ise 2020 yılı nisan ayında Avusturya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılım hakkı elde etti.

Şampiyona, grup maçları ile başladı. Final grubu Play Off Müsabakaları ile devam eden şampiyonanın final maçları ise yine aynı gün oynandı. Derece giren ilk dört takıma Toroslar Belediyesi'nce toplam 20 bin TL para ödülü verildi.

Kaynak: DHA 

Sıradaki Haber
Galatasaray HDI Sigorta set vermedi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz